Bugun...

Anadolu Üniversitesinde İkinci Üniversite fırsatları başladı

Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ) üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 11 Eylül’de başladı.
facebook-paylas
 Tarih: 14-09-2018 16:43:13

Anadolu Üniversitesinde İkinci Üniversite fırsatları başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden yapılan açıklamada ,bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir önlisans ya da lisans programından mezun olanların sınavsız ikinci üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiği belirtildi. Çok isteyerek kayıt yaptırdığı örgün bir programda okuyan ,aslında bir mesleği olan ama çalıştığı alanı değiştirmek isteyen, hobisi ya da ilgisi duyduğu alan doğrultusunda akademik bilgi edinmek isteyenlerin ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine yöneldiği ifade edildi.

Milletvekili, avukat , mühendis, doktor, öğretmen, asker, akademisyen, ev hanımı, üniversite öğrencisi, emekli gibi çok farklı profillerim  Açıköğretim öğrencisi olduğu belirtildi.

Yetkililerden edinilen bilgiye göre ikinci üniversite kapsamında en çok tercih edilen programların adalet, sosyal hizmetler, sosyoloji, sağlık yönetimi, tıbbi dökümantasyon  ve sekreterlik ,acil durum ve afet yönetimi, web tasarımı ve kodlama ,ilahiyat, laborant ve veteriner sağlık ve işletme olarak sıralanmaktadır.

Kayıtlar 11 Eylül’de başlayıp,21 Eylül’de sona erecek

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler açıköğretim sistemindeki ön lisans/lisans programlarından birine herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler ise açıköğretim sistemindeki önlisans programlarından birine kayıt yaptırabiliyor. Kayıtlar 11 Eylül’de başlayıp,21 Eylül’de sona erecek.

16 Farklı Malzeme Türüyle Öğrencilerin Öğrenme Süreçlerine Katkı

2018_2019 öğretim yılından itibaren basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi ,maliyet düşüşüyle birlikte öğrenci harçlarında ciddi bir indirime gitti. Açıköğretim Sistemine kayıtlı öğrencilere sunulan Anadolum  eKampüs, öğrenciye dilediği zaman öğrenme fırsatı sunmasının yanı sıra eş zamanlı olarak öğrenme ortamı kolaylığı da sağlıyor. Öğrenci,cep telefonu, tablet ya da bilgisayarı ile bireysel çalışma alanına ulaşabiliyor. Öğrenen Analitiklerinin Takibi ,Öğrenme Yönetim Sistemi(ÖYS), Canlı Ders Platformu ,mobil uygulama bileşenlerinden oluşan Anadolum eKampüs Sistemi ,2 bin 500’ün üzerinde öğretim üyesinin katkılarıyla hazırlanıyor. Anadolum  eKampüs, görsel , sesli, Pdf ve etkileşimli olmak üzere 16 farklı malzeme türüyle öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunuyor.

 

Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI