Bugun...

BURSALI GENÇ AVUKATLAR: İZMİR BAROSUNU KINIYORUZ

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkan Yardımcısı Avukat Taha Kürşad Uzun, Barış Pınarı Harekatı’yla ilgili İzmir Barosu ve bazı baroların açıklamalarına eleştiri getirerek, devletin bekasına yönelik saldırıları meşrulaştırma eyleminde bulunan baroları kınadıklarını belirterek, ‘Mehmetçiğin ve devletimizin yanındayız’ dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 13-10-2019 13:29:29  -   Güncelleme: 13-10-2019 13:33:29

BURSALI GENÇ AVUKATLAR: İZMİR BAROSUNU KINIYORUZ

Bilal KAYAALTI

Avukat Taha Kürşat Uzun, Fırat’ın doğusunda gerçekleştirilen operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, sınırlarımızı tehdit eden paralı katillere, terör örgütlerine karşı meşru savunma hakkının kullanıldığını işaret ederek,  ‘İzmir Barosu başta olmak üzere; sınırlı sayıdaki bazı baroların, "savaşa son vermeye çağırıyoruz" başlığı altında, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni meşru savunma hakkını kullanmaktan imtina etmeye davet eden açıklamaları kınıyoruz! Barışın kıymetini en çok, savaşmış ve tarihinde acılarla yoğrulmuş milletler bilir. İşte yüce Türk Milleti bunun timsalidir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının İzmir'i kurtarmak için giriştiği mücadele olmasaydı, belki bugün İzmir Yunan eli olacaktı. Bilinmelidir ki; sınırı tehdit eden paralı katil niteliğindeki terör örgütlerine karşı meşru savunma hakkı kullanılmazsa, bu tehdit dün olduğu gibi bugün de vatan toprağına halel getirecektir. Devletimizin girişmiş olduğu operasyon, bir savaş niteliği arz etmemektedir’ cevap verdi.

‘OPERASYONU DESTEKLİYORUZ’

Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi Başkan Yardımcısı Avukat Uzun, son olarak şu ifadelere yer verdi: “Mezkur operasyonun niteliği, sınırları kanla çizilmiş toprakları korumak amacı ile terörün kökünü kazıma harekatıdır. Bu yüzden, devletin bekasına yönelmiş bu art niyetli eleştiriyi bu yönden de eleştiriyoruz. Son olarak bildiriyoruz ki; biz Bursa Barosu Genç Avukatlar Meclisi'ne mensup hukukçular olarak devletimizin, mehmetçiğin yanında olduğumuzu bildiriyor, "Barış Pınarı Operasyonunu" destekliyor ve haksız eleştirileri kınadığımızı kamuoyuna beyan ediyoruz.”

Etiketler
  Kaynak: HABER MERKEZİ

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI