Bugun...

Geçmişi hatırlatan tamirci

Özdilek Park AVM’de sergi açan ve Yeşil Caddesi’nde de bir dükkanı bulunan Ahmet Ali Şağın ile bir görüşme gerçekleştirdik. Şağın, her türlü radyo ve televizyon tamiri yapabildiğini söyledi.
facebook-paylas
 Tarih: 21-07-2019 01:27:39

Geçmişi hatırlatan tamirci

Hıdırcan KAYA

Yeşil Caddesi’nde küçük bir dükkanı olan ve üstelik de Özdilek Park AVM’de sergi açan Ahmet Ali Şağın, antika elektronik cihaz tamiri yapmaktadır. Şağın, “Bu mesleğe küçük yaşlarda başladım. Çıraktım o zamanlar. Bir merak olarak ilerledi ve adeta sevgiye dönüştü. Şuanda 300’ün üstünde bana ait radyom var. Türkiye’nin her yerinden radyo toparlıyoruz ve onların tamirini gerçekleştiriyoruz. “diye konuştu.

DAHA ÇOK TAMİR

Satışını da gerçekleştirdiğinin altını çizen Şağın, daha çok tamir işe ilgilendiğini söyledi. Ahmet Ali Şağın, “Daha çok ikincilerini satıyoruz. Çünkü bu radyoların çoğunun eşi yok. Biz de haliyle satış yapamıyoruz. Ama müşteri çok isterse ikinci olanları satabiliyoruz. 3 bin’e yakın plak var elimde. Plakların da satışını gerçekleştiriyoruz” dedi.

“İNSANLAR ŞAŞIRIYOR”

Koleksiyonunun olduğunu söyleyen Şağın, “Koleksiyonları çeşitli AVM’lerde sergiye çıkartıp insanlara nostalji yaşatıyoruz. Tabi AVM’lerde insanlar görüyor, annemin de radyosu vardı, babamın da vardı diyerek anılarını hatırlıyorlar. İnsanlar nostalji yaşıyor, gelen şoka giriyor. İnsan şaşırıyor tabii ki de. Bir insan bu kadar fazla nostaljik radyoyu anca müzelerde görebiliyor.”  şeklinde konuştu.

“SERGİYİ GEZEBİLİRLER”

İlginin çok fazla olduğuna dikkat çeken Ahmet Ali Şağın, 28’ine kadar serginin devam edeceğini söyledi. Şağın şunları söyledi; “İsteyen herkes radyolarını getirebilir, sergileyebilir veya bozuk ise tamir ettirebilir. Plaklarını getirip satabilir, satın alabilir. Ziyarete gelip burada gezebilirler. Tamir edip birebir aynısını yaptırıyoruz. Eski radyolar artık çalışmıyorlar. Orta dalga, kısa dalga yayınları kalktı o yüzden çalışmıyorlar. Ekran bandı ilave ediyoruz ve böylelikle radyolar tekrar çalışabiliyor. İnsanlar da rahatça dinleyebiliyor.”

“PLAKÇALAR TAMİRİ DE YAPIYORUM”

Plakçalarları da tamir ettiklerinin altını çizen Şağın,” Nostalji elektronik olarak bütün her şeyi kendimiz yapıyoruz. İster plakçalar ister radyo hepsinin tamirini gerçekleştiriyoruz. Bu işi Bursa’da yapan neredeyse hiç kimse yok. Kıbrıs’tan sırf radyo tamiri için müşterilerim var. İnsanlar hiçbir yerde nostaljik aletleri tamir edecek birilerini bulamıyor. Biz işimizi severek yapıyoruz. İnşallah ömrümün yeteceği kadarıyla da yapmaya çalışacağım. Her türlü iğne de bulunduruyorum. Pikap tamirini de büyük bir özenle yapıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YAŞAM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI