Bugun...
SON DAKİKA

Halkbank ailesi Bursa'da buluştu

Bursa Ticaret ve Sanayii Odası (BTSO) Akademi projesi kapsamında düzenlenen Halkbank İvme Programı Bursa ve çevre illerdeki Halkbank çalışanlarının yoğun katılımı ile gerçekleşti.
facebook-paylas
 Tarih: 12-07-2019 09:29:15

Halkbank ailesi Bursa'da buluştu

Arda EKİNER

Reel ekonomiye güç veren ürünler geliştirmeyi sürdüren Halkbank, Bursalı iş adamlarıyla bir araya geldi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen Güncel Ekonomi,İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi Paneli'ne katılan Halkbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, Bursalı iş insanlarına Bankanın yeni ürünleri hakkında bilgi aktardı.

BURSA'DA SANAYİNİN GELİŞİMİNE ÖNEM VERİYORUZ

BTSO Akademi'nin davetlisi olarak işletme temsilcileriyle bir araya gelen Hasan Tuncay, firma temsilcilerine güncel ekonomiye dair değerlendirmelerini sunduğu panelde, İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi hakkında bilgiler verdi. Bursalı sanayicilerin yaptıkları güçlü yatırımlarla kenti önemli bir istihdam ve ihracat merkezi haline getirdiğini ve Halkbank'ın Bursalı firmaların finansman ihtiyacının karşılanmasına özel bir önem verdiğini belirten Tuncay şunları söyledi: “Son 5 yılda ticari kredilerimizi yüzde 28 oranında artırdığımız ve toplam ticari kredilerimizi yılın ilk çeyreğinde 14,6 milyar TL'ye taşıdığımız Bursa'da sanayinin gelişimine büyük önem veriyoruz. Bursa’da başta otomotiv, tekstil ve makine olmak üzere stratejik sektörlerde faaliyet gösteren tüm firmaların, bankamızın sunduğu kredi imkânlarından uygun koşullarda yararlanabilmesini arzu ediyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızın güçlü destekçisi olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın davetiyle katıldığımız panelde firmaların talep ve beklentilerini dinledik, onlara ihtiyaçlarına özel ürünlerimizi aktardık. Firmaların artan ilgisiyle, yılın ikinci yarısında Bursa’daki pazar payımızı daha da yukarı taşıyacağız.”

12 MİLYON MÜSTERİ

Bursa’da Halkbank ailesi olarak 37 şube ve 607 çalışanla hizmette olduklarını söyleyen Halkbank Kobi Pazarlama 1. Daire Başkanı Nazmi Bağdınlı da “Ülke çapında 12 milyon müşterimiz ile ülkenin en büyük kobi bankasıyız bununla gurur duyuyoruz. Döviz girdisini arttıracak olan yatırımlar ilk hedefimiz. Bursa ile beraber Halkbank’ta büyümeye devam edecek” açıklamasını yaptı. 

İVME FİNANSMAN PAKETİ

Hammadde ve ara malı imalatı, makine imalatı ve tarım olmak üzere üç ana faaliyet alanına üç kamu bankasının katılımıyla yılsonuna kadar 30 milyar TL’lik bir finansman desteğini öngören paket kapsamında makine imalatı ve hammadde-aramalı imalatı konularında yatırımı olan firmalara finans desteği sağlanıyor.

EKONOMİ DEĞER KREDİSİ

KOBİ ve KOBİ Dışı işletmelere 50 milyon liraya kadar kredi imkânı sağlayan Ekonomi Değer Kredisi, enflasyona endeksli değişken faiz imkânı sunuyor. TÜİK tarafından açıklanan Yıllık TÜFE değişim oranlarını baz alan kredilerde, faiz oranları kredi kullandırım tarihinden itibaren 6 ayda bir güncelleniyor.

DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

Yatırım, üretim, istihdam ve ihracatın sürdürebilir bir hal alması için var gücü ile çalışan Halkbank ailesine teşekkür eden BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçarslan ise; “Bursa ülkemizin göz bebeğidir, 6 milyar dolar ticaret fazlası ile geçen seneyi kapatan Bursa’nın başarı hikayelerinin çoğalması ve daha güçlü Türkiye için çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

Koçarslan ayrıca, “Küresel ticaret son yıllarda olağan üstü gelişmeler göstermektedir. ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının ardından oyunun içindeki diğer ülkeler kendilerine yeni stratejiler belirlemeye başladı.

Orta Doğu ve körfez bölgesinde kaos devam ederken, kıta Avrupası içerisinde yaşanan Brexıt olayı küresel ticaretin daha bir süre dar boğazda olacağının bize ip uçlarını vermektedir” şeklinde konuştu.

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI