Bugun...

Karaduvar Kültür Merkezi İnşaatında Sona Gelindi

Akdeniz Belediyesince yapımına devam edilen Karaduvar Mahallesi Kültür Merkezi inşaatında sona yaklaşılıyor.
facebook-paylas
 Tarih: 20-09-2018 15:00:00

Karaduvar Kültür Merkezi İnşaatında Sona Gelindi

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Karaduvar Mahallesi’nde yapımı devam eden Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Mahalle sakini vatandaşlar ile belediyede görevli mimar ve mühendislerle birlikte inşaatı gezen Pamuk, yapılacaklar hakkında teknik çizimler üzerinden yetkililerden bilgi aldı. Çalışmaların hızlandırılıp yapının en kısa sürede vatandaşların hizmetine açılması talimatını veren Pamuk, yapının etrafının yeşillendirilmesini ve mahalleye yeni bir park daha kazandırılmasını da istedi.

Kültür Merkezi inşaatını incelediği sırada Pamuk’un yanına gelen Karaduvar sakinleri, gerek mahallelerine böyle bir yapıyı kazandırmasından, gerekse sunulan diğer hizmetler nedeniyle teşekkür ettiler. Pamuk, söz konusu inşaattaki incelemelerinin ardından Karaduvar Limanı’na giderek, burada balıkçı barınağını ziyaret etti, balıkçı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti.

“Vatandaşlarımızın emanetini en verimli şekilde kullanmanın gayreti içindeyiz”

Ziyaretlerinin ardından değerlendirmelerde bulunan Pamuk, “Akdeniz Belediyesi yönetimi olarak, uyguladığımız tasarruf politikası sayesinde, belediyenin borç yükünü hafifleterek ve aciliyet teşkil etmeyen cari harcamalarda ciddi bir kısıtlamaya giderek, bütçemizi vatandaşlarımız ve ilçemiz için hizmet ve yatırımlara dönüştürüyoruz. Çünkü belediye bütçesinin, milletimizin bizlere emaneti olduğunu biliyoruz. Bizler de bu emaneti yine vatandaşlarımıza hizmet için en verimli ve etkin şekilde kullanıyoruz. Aynı ilkeler ışığında, bütçemizi vatandaşlarımız için proje ve yatırımlarda kullanmaya, Akdeniz’in ihtiyaç duyduğu kültürel, sosyal ve sportif tesislerin yapımına devam edeceğiz” dedi.

“Karaduvar Kültür Merkezi’ni, vatandaşlarımıza kazandıracağımız için mutluyuz”

Pamuk, açıklamasını, “Yakın geçmişte yapımını tamamlanıp hizmete açılan onlarca kültürel ve sportif tesisin yanı sıra, Karaduvar’da yapımı süren Kültür Evi de uyguladığımız bu politikanın bir ürünü ve sonucudur. İnsan odaklı, vatandaşa hizmeti önceleyen, israfa asla izin vermeyen, belediye gelir ve kaynaklarını yine halkımıza ve kentimize hizmet için kullanan yönetim ilkesinden taviz vermeyeceğiz. Tamamlandığı zaman Karaduvar Mahallemize yakışacak olan bu kültür merkezini, Akdeniz’e ve vatandaşlarımıza kazandıracağımız için mutluyuz, gururluyuz” sözleriyle tamamladı.

Etiketler
  Kaynak: İHA

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI