Bugun...

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 10 Ekim 2019

'Sosyal pencere'den yansıyanlar'a bugün Faruk Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mehmet Ali Güler, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve İHH Başkan Yardımcısı Osman Atalay konuk oldu.
facebook-paylas
 Tarih: 10-10-2019 09:08:19

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 10 Ekim 2019

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

Faruk Çelik, Trump’ın yaptığı açıklamalarına tepki göstermiş. 

“Ey Trump! Türklerle Kürtler yüz yıldır savaşıyor diyorsun. İyi de Türklerle Kürtler bin yıldır kardeş. Ortada bir terör sorunu var. Bu sorun ne Kürtlerin ne de Türklerin eseri. Teröristlere verilen tırlar dolusu silah ve mühimmat kiminse, terör de onun eseri değil mi!”

 

 

**** 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Osmangazi ilçenin toplantısına katılmış, istişarelerde bulunmuş. 

“Osmangazi İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldım. Bursa’mıza daha iyi hizmet edebilme adına fikir ve bilgi alışverişlerinin yapıldığı güzel bir toplantı oldu. Katılım sağlayan ve toplantıya değer katan tüm partili kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

 

 

***

 

Mehmet Ali Güler, ABD’nin Çin’e uyguladığı ticari ambargoya dikkat çekmiş. 

“ABD Ticaret Bakanlığı: “Çin’in Uygur Türklerine, Kazaklara ve diğer Müslüman azınlıklara karşı uyguladığı insan hakları ihlallerine karışmış tüm teşekküller kara listeye dahil edildi"ABD bu kararı Müslüman Türk sevgisi nedeniyle mi aldı, Çin'le ticaret savaşı nedeniyle mi?!!”

 

 

***

 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, herkesi Mudanya’ya davet etmiş. 

“Mudanya Mütarekesi Kutlamaları bugün başlıyor. Gelin, Mütareke Meydanı’nda buluşalım, Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’dan sonsuza dek barış dileklerimizi hep birlikte haykıralım.Çünkü Mudanya, birlikte güzel…”

 

 

***

 

 İHH Başkan Yardımcısı Osman Atalay, İST Büyükşehir’in yabancı isimli tabelalara uyguladığı çifte standarda tepki göstermiş. 

“İstanbul sokaklarındaki Arapça tabelaları söktürüp Doğu Türkistanlı kardeşlerimize her türlü katliam ve işkenceyi uygulayan Çin'in diliyle yani Çince tabelalar astırmak nasıl bir düşünce ürünü olabilir?”

 

 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YEREL Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI