Bugun...

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 13 Eylül 2019

'Sosyal pencere'den yansıyanlar'a bugün CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Aytuğ Onur, İsmail Er, Boybeyi Çelik ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik konuk oldu.
facebook-paylas
 Tarih: 13-09-2019 09:08:35

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 13 Eylül 2019

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, 12 askeri darbesinin yıl dönümünde sosyal medya hesabından mesaj yayımlamış, cuntanın demokrasiyi, insan onurunu ayaklar altına aldığını yazmış. 

“12 Eylül 1980 günü bu topraklarda, emperyalistler ve onun yerli iş birlikçileri tarafından gerçekleştirilen faşist bir darbeyle, demokrasinin, özgürlüklerin ve insanlık onurunun ayaklar altına alınarak karanlık dehlizlerde yok edildiğini unutmadık, unutturmayacağız.”

***

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Tarım Müsteşarı Christine Strossman, Balkansiad eski başkanı Aytuğ Onur’u ziyaret etmiş. Buluşmada BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Murat Bayizit ve Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birlik Başkan Yardımcısı 

Senih Yazgan’da yer almış.

“Bugün Btso 'da Meclis Başkan Yrd Murat Bayizit, #Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği YK Başkan Yrd Senih Yazgan ile birlikte, #ABD #Ankara Büyükelçiliği Tarım Müsteşarı ChristineStrossman ve Büyükelçilik #Tarım Ofisi yetkililerinin yer aldığı heyeti ağırladık.”

***

İnegöl doğumlu gazeteci İsmail Er, 12 darbesini unutmamış. 

“#12Eylül darbesi, demokrasi tarihimizde kara leke utanç sayfası. Failleri hala aydınlanmadı. Metris’te Kazım Ayaydın, Tekin Küçükali gibi isimlerle yatan kul olarak, darbecileri ve darbeci zihniyetleri lanetliyorum. Gençliğimizi çalan şerefsizleri unutmayacağız.”

***

Meydan Gazetesi’nden Boybeyi Çelik’in torunu Deniz Alin, ana okuluna başlamış. Çelik, kabul etmek gerekir ki yaşlanıyoruz diye not yazmış. 

“Vay be, zaman ne de cabuk geçiyor. Torunum Deniz Alin, ana okuluna başladı. Artık, kabul etmekte fayda var diyorum; YAŞLANIYORUZ”

***

Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, Namıkkemal Mahallesi’nde geleneksel hale gelen, ‘Balkan Festival Kortej Yürüyüşü’ne’ katılmış. 

“14.NAKEM; Namık Kemal Gençlik ve Spor Kulübü Bursa Der.Bşk’ı Celal Yalçın’ın öncülüğünde, Ak Parti Bursa Mil. Vekilimiz Syn Refik Özen ve 9 Ülkenin folklor ekipleriyle, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cum.’den Kültür Elçisi Gencay Eroğlu’nun da katılımlarıyla gerçekleşen “Balkan Festivali Kortej Yürüyüşü”nü, Bursa Büyükşehir Belediyemizin arka bahçesinde, renkli görüntülerle tamamladık...”

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YEREL Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI