Bugun...

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 14 Ekim 2019

'Sosyal pencere'den yansıyanlar'a bugün AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Gazeteci Turan Kışlakçı, Gazeteci Ruşen Çakır ve Önceki dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar konuk oldu.
facebook-paylas
 Tarih: 14-10-2019 09:16:19

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 14 Ekim 2019

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

 

 

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman,  devlete yaşatmanın en büyük unsuru insan olduğuna dikkat çekmiş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını paylaşarak mesaj vermiş. 

“Siyaseti, millete ve ülkeye hizmet yarışı olarak benimsemiş bir partinin mensupları olarak, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” şiarıyla Devleti yaşatmanın insandan geçtiğini çok iyi biliyoruz.”

 

 

***

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Fransa’nın Türkiye’ye silah ihracatını askıya almasını eleştirmiş. 

“Kurtuluş savaşında savaştıklarımızla, bugün haklı davamıza karşı, yaptırım uygulamak isteyenlerin benzer olması tesadüf değil.”

 

 

***

 

Gazeteci Turan Kışlakçı, Arap dünyasındaki yazar, düşünür ve diplomatların Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiğini duyurmuş. 

“Arap dünyasından 300 düşünür, yazar ve diplomat #BarisPinariHarekati ‘na destek için bildiri yayımladı. Türkiye’nin bu harekatı ile küresel güçlerin oyunlarını bir kez daha bozduğunu ifade eden aydınlar, bu operasyonun Kürtlere karşı bir operasyon olmadığını da belirttiler...”

 

 

***

 

Gazeteci Ruşen Çakır, İŞİD ve benzerleri tehlikesine karşı dikkatli olunması gerektiğini yazmış. 

“Ruşen Çakır: “IŞİD ve benzerleri, Türkiye ve bölgede çok ciddi varlığı olan, istikrarsızlığa göre güçlenme ihtimali olan yapılar, bu nedenle merak etmekte ve kaygılanmakta yarar var.”

 

 

***

 

Önceki dönem AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Türkiye’nin Fırat’ın doğusunda başlattığı harekatı kınayan, Ortadoğu’da yaşanan katliamlara sessiz kalan Arap Birliği’ne tepki göstermiş. 

“Suriye dağılmış, binlerce müslüman katledilmiş, topraklarını terk etmiş, ABD/uzantısı terör örgütleri ülkeyi parsellemiş, kimsenin çıtı çıkmamış, ortada ne Arap kalmış ne birlik kalmış..Şimdi.. Sözde Arap Birliği kalkmış Türkiye’ye işgalci diyor.”

 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YEREL Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI