Bugun...

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 19 Eylül 2019

'Sosyal pencere'den yansıyanlar'a bugün Gazeteci Kasım Güleçyüz, Zeynep Kuray, Yazar Fikri Akyüz, Gazeteci Ercan Demir ve Siyaset bilimci Tolga Demir konuk oldu.
facebook-paylas
 Tarih: 19-09-2019 09:03:41

'Sosyal pencere'den yansıyanlar... - 19 Eylül 2019

Hazırlayan: Bilal KAYAALTI

Gazeteci Kasım Güleçyüz, Ebu Hureyre’nin rivayet ettiği bir hadisi paylaşmış. Hadiste, ahir zamanda münafıklar, zalimler çoğalacağına işaret edilmiş.  

“Hz. Ebu Hüreyre'nin (ra) rivayet ettiği bir hadiste Peygamberimiz (asm) uyarıyor: Ahirzamanda zalim reisler, fâsık vezirler, hain kadılar (hâkimler), yalancı fakihler (hocalar) türer; o zamana yetişen olursa sakın onların emrine girip zulme ortak olmasın (Mecmâü’z-Zevaid, 5/533)”

 

 

***

 

Zeynep Kuray, 18 Eylül dün yargıç karşısına çıkacak olan bir bayanın, kendisini tehdit eden erkek arkadaşını tehditlerini kaydetmesinden dolayı sanık olduğunu belirtmiş. 

“Tehdit eden erkek değil, tehdidi kaydeden kadın sanık oldu! Eski erkek arkadaşı tarafından ölümle tehdit edilen Münevver Kızıl, tehditleri ses kaydıyla belgelediği için sanık oldu. 18 Eylül'de hakim karşısına çıkmaya hazırlanan Kızıl, yargının da bu suça ortak olduğunu vurguladı.”

 

 

***

 

Yazar Fikri Akyüz, bazı köşe yazarlarını omurgasız olmamakla suçlamış. 

“Bir alttaki tivitime EK: Bazı gazeteciler ve yazarlar niye köşelidir ve serttir? Çünkü omurga vardır. Bazı gazeteciler ve yazarlar niye yuvarlaktır? Çünkü vücudunda omurga yoktur, hatta kemik bile yoktur. Zaten ondan dolayı "kemik" peşindedirler!”

 

 

***

 

Gazeteci Ercan Demir, elektronik sigara satışının ABD’de yasaklandığını hatırlatmış. 

“ABD’de hastalık ve ölümlere yol açan elektronik sigaralarla ilgili tartışmalar sürerken New York eyaletinden yasak kararı geldi. New York normal tütün ve mentollüler dışında aromalı elektronik sigara ürünlerinin satışını yasaklama kararı aldı.”

 

 

***

 

 Siyaset bilimci Tolga Demir, önceki dönemAK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın iddialarına yer vermiş. 

“Şamil Tayyar:"#15Temmuz aydınlanırsa hain dediklerimiz kahraman, kahraman dediklerimiz hain olacak."  Belki birgün herkes öyle diyecek çok geç olacak ama.....”

 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER YEREL Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI