Bugun...
SON DAKİKA

Uludağ Üniversitesi güç kaybediyor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü, üniversitelerin dünya sıralamasını açıkladı. Düzenlenen raporda Uludağ Üniversitesi 2011 yılında dünya üniversiteler genel sıralamasında 862. iken, 364 sıra gerileyerek 2018 yılında bin 226.sıraya kadar düştü.
facebook-paylas
 Tarih: 19-02-2019 12:05:36

Uludağ Üniversitesi güç kaybediyor

Burak TOK

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olarak gösterilen Uludağ Üniversitesi, her geçen gün sıralamalarda hızla geriliyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü bünyesinde bulunan University Ranking by Academic Performance (URAP) Araştırma Laboratuvarı'nın üniversitelerin akademik performanslarına göre her yıl oluşturduğu dünya genel sıralaması ve bilim alanı sıralamasında Uludağ Üniversite’nin büyük düşüşü göze çarpıyor. Özellikle UPAR’ın 2011 yılında açıkladığı sıralama raporu ile bu yıl yayınlanan rapor arasındaki sıralama baz alındığında durumun ne kadar vahim olduğu ortaya çıkıyor. 

BİN 226. SIRAYA DÜŞTÜ

URAP raporlarına göre Uludağ Üniversitesi, gerek dünya genel sıralamasında, gerekse de tıp ve sağlık bilimleri dallarında dünya bilim alanı sıralamalarında büyük bir gerileme yaşadı.  Uludağ Üniversitesi 2011 yılında dünya üniversiteler genel sıralamasında 862. iken, 364 sıra gerileyerek 2018 yılında 1226.sıraya düştü.  Bir diğer göze çarpan düşüş ise Tıp Fakülteleri sıralamasında yaşandı. Yine 2011 yılı istatistiklerini baz alındığında Dünya Tıp ve Sağlık Bilimleri Fakülteleri arasında 510.sırada olan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, 367 sıra gerileyerek 2017-2018 döneminde 877. sıraya düştü. 

 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EĞİTİM Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI