Bugun...

Büyüme ve değişim…

 Tarih: 30-08-2018 11:28:00

Kendime her zor zamanda, ister hayatımın  alt üst eden bir zorluk ister gitmek istediğim  yerde yoluma  çıkan basit bir olay olsun, sonrasında daima bir yatırım eylemi olduğunu hatırlatmaya çalışırım. Bir yangından sonra yeniden büyüyen bir orman gibi, her zaman cereyan  eden  yeni gelişimler vardır. Hayat döngüler içinde meydana gelir, yaşamımızdaki  en zorlu anlar geçecek ve maceranın yeni bir safhası ortaya çıkacaktır… bu büyüme ve değişimdir.

Yazımın geri kalanına 14 Aralık 2012 notlar köşemden devam etmek istiyorum… Ve  değişimin birinci bölümü genellikle zıtlaşmanın en büyük olduğu zamandır. Beklemediğimiz kadar ve benlik duygumuzun sınandığı zaman budur. Bu başıma  geldiğinde, hemen  duygularımı değiştirmeye çalışmak yerine, ki bu sarsıcı olabilir, bana kendimi iyi hissettiren  şeylerle etrafıma  bir koza örer ve durup  hissettiğim şeyi kabul etmek için elimden geleni yapmaya çalışırım. Bu, olaylara kafa patlattığım  ve  kendimi  mutsuzluğa gömdüğüm anlamına gelmez…sadece gerçekte kendime hissettiğim şeyi kabul etmek için zaman vermek anlamına gelir.

Sorunlarla karşılaştığımda  ve şüphe içindeyken, bunun içimde uyandırdığı güç için minnettarım. Bu da büyümedir…Hiçbir şey istediğim gibi  gitmiyor  gibi göründüğünde, soğuk kanlığımı  korumaya ve deneyim için  minnettarlık duymaya çabalarım. Kendime  taşıdığım  duyguları  deneyimimle iznini verdiğimde, huzursuzluk, duyguları uzaklaştırmaya  çalıştığım zamana  göre daha hızlı bir şekilde geçer.

Duyguları  gerçekten yaşamak için  kendime izin verdiğimde, beni ezen gerginliğin yerine, sağduyum ve içsel düşüncelerim kelimelerimi ve  eylemlerimi yönlendirme fırsatına sahip olurum.

Bir kez bir şeyle ilgili duygularınızı kabul ettiğinizde, bir sonraki safha  sonrasında olmasını istediğiniz şey  konusunda hayal gücünüz kullanabileceğiniz bir zamandır. Bir zorlukla  karşı karşıya  kaldığınızda, başarının nasıl bir his vereceğini kokusunu, tadını, sesini ve görüntüsünü düşünün.

 Renklerinizi, şeklilerinizi ve dokularınızı seçin ve onları zihninizde tutun. Sizin gerçekleştirdiğinizde  hayal  gücünüz  olmadan, ilk başta bir düşünce olmadan hiçbir şey gerçekleşmez. Bu aynı zamanda eski deriniz yavaş yavaş kaybolurken, olmak istediğiniz ‘SEN’ e odaklanabileceğiniz aşamadır. Yaşadığınız zorlukla yükleşmek için farklı bir beceri öğrenmeyi, daha fazla güven geliştirmeyi veya sadece hayata yeni şeyler denemeyi bile  isteye bilirsiniz . Zorlayıcı bir durumla veya kaçınılmaz bir değişimle karşılaştığımda  üzerinde düşündüğüm şeyler bunlardır. Son satırlarımı ‘Duman’ın şarkısıyla kapatmak istiyorum …“Kimseyi görmedim ben, Senden daha güzel, Kimseyi tanımadım ben Senden daha özel”… Biz insanlar kadar güzel ve özel bir canlı yok onun için kendinize  güzel ve özel bakın… sevgiyle kalın.

  Bu yazı 5392 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI