Bugun...

İçten gelen rehberlik… - 23 Ekim 2018

 Tarih: 22-10-2018 22:41:00

Bir sorunla karşılaştığımda rehberliği içimde ararım ve etrafıma sevgi dolu destekleyici insanlarla kuşatırım.

Yapım gereği bağımsız bir insanım ve yaptığım seyahatlerin miktarı yüzünden, insanları tanımak artık benim için zor olmuyor.

Ergenlikte yaşadığım sorunlarda ailemin ve arkadaşlarımın desteği vasıtasıyla asla gerçekten yalnız olmamız gerektiğini düşünürdüm. .. Ve olması  gerekenin de o olduğunu söylerdim .

Bu konuda ben çok şanslıyım  ama olmayanlar ne yapsın ?

Aile destekleyicidir, işler ister iyi olsun ister kötü...  Arkadaş korunaktır… Her konuda yalnız olmadığınızı yansıtır.  Her iki konuda ailem  ve arkadaşlarım benim yanımda olmuşlardır. Buda benim en büyük kudretimdir.

 Siz sadece istediğiniz takdirde, hayatınızdaki başka insanlarında arkadaşların ve meslektaşların yardım etmeye istekli olacağını kabullenebilirsiniz, bu durumda gerçek bir kutsamadır.

Ahmet Kaya diyor ki;  “SİZ BENİM NELER ÇEKTİĞİMİ NERDEN BİLECEKSİNİZ” oldukça güzel ve dokunaklı bir şarkı… Gerçeği de yansıtıyor.

‘Fırtınaydım duruldum

Yoruldum çok yoruldum

Siz benim neler çektiğimi

Nerden bileceksiniz….’

 

EVET, nerden bileceğiz ki… Sen söylemez isen, yaşamadan ya da görmeden, nerden bile biliriz ki…

Baskı altında hissediyorsanız, bir adım geri çekilmek ve seçeneklerinizi ve durumun size kendinizi nasıl hissettirdiğini düşünmek önemlidir. Kendinize sorun: “ Ben gerçekten bu muyum  ve değerlerime sadık kalıyor muyum?” başka birisinin ne düşündüğü önemli değil.

Sizin kendinize dair fikriniz önemli olan tek şeydir.

Bir adım geri çekilmek kendimi anda tutmama yardım etiği için benim için doğru olan tercihi yapabildim. Kendi gücünü bilmek, kendi fikirlerine sahip olmak ve iç sesini dinlemek vereceğiniz kararların sizin için doğru olacağı anlamına gelecektir. Herhangi bir durum, yer veya kişi hakkında nasıl düşüneceğinize ve hissedeceğinize siz karar verirsiniz. En önemlisi de karşınızdaki doğru kişiyi siz seçeceksiniz. 

 

Sevgiyle kalın…

 

 

GÜNÜN SÖZÜ: Sıkıntı yapmayın, anlaşılmayan ruhlara deli demek adettir…

(Peyami Safa)

  Bu yazı 7046 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI