Bugun...
SON DAKİKA

Kalite anlayışı, Yalın yaklaşım ve Basın

 Tarih: 25-07-2018 03:56:00
Aysun YILMAZLAR

Sevgili okurlarım,

 

Hastanelerde kalite anlayışı ve yalın yaklaşım ile sağlık süreçlerini yaşatırken Sağlıkta Kalite Standartları bizler için en önemli rehberidir. Bu rehber doğrultusunda yerine getirilen her standardın hasta ve hasta yakınlarına, sağlık çalışanlarına, sağlık yöneticilerine ve hastanelere olumlu geri dönüşleri yadsınamaz. Hele ki, bu süreçlerde yapılan yalın metotlarla iyileştirmeler ile bu geri dönüşlerin olumluluk değeri daha da yükselir.

 

Diğer yandan; Sağlıkta Kalite Standartları gereği yaptığımız işin değerini gösteren aylık, üç aylık ve yıllık takip edilen kalite standartları vardır. Bu göstergelerin hedef değerlerinde bir sapma (ibre iyi ya da kötü yönde de olsa ) hedef değerde kalması , hatta daha yüksek bir hedef sağlanabilmesi uğruna hastanelerde yalın metodlarla iyileştirmelerin katkısı çok büyüktür.

 

Sağlıkta kalite standartları doğrultıusunda bu eylemler gerçekleştirilirken bunların grafiksel, nicelik ya da niteliksel sonuçlarının da kamu ile paylaşılması öngörülür. Bu aşamada gazeteler, televizyon kanalları, gazeteler, dergiler vb. basın organları biz çalışanlar, hastaneler, hasta ve hasta yakınları arasında çok önemli bir köprü görevi görmekteler.

Sağolsunlar, var olsunlar.

 

Bu vesile ile tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı saygıyla kutlarım.

 

  Bu yazı 2007 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI