Bugun...

Türkiye yeni bir ‘adam’ kazandı - 11 Mayıs 2019

 Tarih: 11-05-2019 00:03:00
Burak TOK

31 Mart yerel seçimlerinde tüm Türkiye yeni bir lider kazandı. Seçim süreci boyunca halkla olan ilişkisi, güler yüzü, sempatik tavırları ve en önemlisi kendinden emin duruşuyla tanıdı Türkiye onu.

Sadece bir belediye başkanı adayı değil, sanki bir partinin genel başkanı veya bir devlet başkanı havası vardı üzerinde…

Yaptığı her konuşma, oylara sahip çıkma çabası çoğu kişi tarafından takdir topladı. Yılmadı, yıldırılamadı. Az da olsa gelip oturdu o başkanlık koltuğuna…

AK Parti ve MHP’nin itirazları sonrası seçim yenilenme kararı alınmasıyla birlikte de üslubunu bozmadı. Meydana geçti, ceketini çıkardı ve kollarını yeniden mücadele etmek için sıvadı.

Aslında Ekrem İmamoğlu’nu tanıyan Türkiye, yeni bir devlet adamını kafasında oluşturdu.

Bu olayların bir benzeri ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muharrem İnce’yle birlikte yaşanmıştı. Meydanlarda yaptığı siyaset, halkı kucaklamasıyla dikkatleri üzerine çekmiş, kendi partisinden daha fazla bir oy oranı almasına rağmen seçilmeyi başaramamıştı. Sonrasında partinin başına geçmek için gerek kendi, gerekse parti içinden girişimler oldu fakat burada da koltuğa geçmeyi başaramadı.

Seçim döneminde dışarıda halk da bu olanların farkındaydı ve birçok kesim hatta “Bırak oğlum AK Parti’ye gel, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce gibi seni de yok eder” diyenler oldu. Bunlar kameralara da yansıdı.

Yenilenecek seçimlerde kamuoyuna göre oklar yine Ekrem İmamoğlu’nu gösteriyor. Ne olur ne olmaz bilinmez ama Ekrem İmamoğlu ismi Türkiye siyasetinden silinmeyecektir.

Kemal Kılıçdaroğlu yeri geldi yumruk yedi, yeri geldi adalet için kilometrelerce yol yürüdü. Verdiği bazı mücadeleler asla yabana atılacak cinsten değil. Fakat artık Türkiye’nin Ekrem İmamoğlu gibi siyasetçilere ihtiyacı var. Ama devletin başında ama muhalefetin başındaki Ekrem İmamoğlu gibi güçlü bir karakter sadece Türkiye’yi ileriye taşır.

Tüm bunların yanında ise Türkiye ‘yumuşak dilli’ siyaseti gördü. Küfür etmeyen, terörist yakıştırması yapmayan, halkı bölmeden konuşan, birliktelik mesajı veren bir adam tanıdı. Umarım Türkiye kazanır. Umarım birlik ve beraberliğimiz kazanır.

Çünkü birçok kesim seçimin iptal edilmesiyle sokakların karışacağını düşünüyordu. Fakat İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun duruşu bu kaosun önüne geçerek Türkiye’yi büyük bir çıkmazdan kurtardı. Umarız yenilenecek olan seçimlerde hak yerine bulur.

 

 

  Bu yazı 6305 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI