Bugun...

AK Parti’de kollar sıvandı - 18 Mayıs 2019

 Tarih: 18-05-2019 00:17:00
Burak TOK

31 Mart yerel seçimlerinde MHP ile ittifaka girmesine rağmen beklentilerin altında kalan AK Parti, yeni dönemde yeni uygulamalar izleyecek.

Gönül Belediyeciliği sloganıyla seçimlere giren AK Parti, bu sözünü yerine getirmek için kolları sıvadı. Yerel seçimlerin ardından belediye başkanlarını kampa alan AK Parti, bu kez eğitim toplantıları düzenleyecek.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının koordinasyonunda gerçekleştirilecek bölge toplantılarında eski başarılı belediye başkanları, bilgi ve tecrübelerini yeni belediye başkanlarına aktaracak. 

Ayrıca toplantılarda belediye başkanlarına halkla ilişkiler, kaynak geliştirme, mevzuat, bütçe ve personel yönetimi konularında eğitimler verilecek.

Yine bu toplantılarda şehirler için çok önemli olacak görüşmeler gerçekleştirilecek.

Başkanlar, şehrin sorunların iletecek, sorunlar bakanlıklara iletilecek. Ayrıca Bakan yardımcıları ve bürokratlarla belediye başkanları ikili diyaloglar gerçekleştirerek, iyi bir çalışma ortamı oluşturulacak.

Bu toplantıların yanı sıra en çok öne çıkan ise Yerel Yönetimler Başkanlığının yılda iki kez belediyeler hakkında genel rapor hazırlayacak olması. Bu hazırlanan raporlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

Bu raporlar doğrultusunda belediye başkanlarının hayata geçirdikleri projeler, bütçeler ve daha birçok detay incelenecek.  Raporlar doğrultusunda belediye başkanlarına uyarılarda da bulunulacak.

Bu sistemle birlikte AK Parti hem belediyelerini daha iyi denetleme şansı bulacak hem de vatandaşa daha iyi hizmet etmenin yollarını arayacak.

Dünkü yazımda da sizlere söylemiştim. Muhalefet her zaman iyidir. Açık ara şampiyonluk her zaman iyi değildir. Bazen arkanızdan kovalayan olması sizleri daha iyi zaferler ulaştırabilir.

Umarım bu raporlama doğrultusunda sürekli borç skandalı iddialarıyla sarsılan belediyelerin ve boşa harcanan paraların önüne geçilir.

  Bu yazı 6621 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI