Bugun...
SON DAKİKA

Adaylar yarışır Bursa kazanır - 23 Şubat 2019

 Tarih: 23-02-2019 00:06:00
Burak TOK

31 Mart yerel seçimleri öncesi AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Alinur Aktaş ile CHP Nilüfer Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Bozbey’in yarışı Bursalı vatandaşa yarıyor. Mustafa Bozbey’in adaylığının kesinleşmesi sonrası arayarak ilk jesti yapan ve ‘iyi oynaya kazansın’ esprisi ile seçim startını veren Aktaş’a ikinici jest ise Aktaş’ı makamında ziyaret eden Bozbey’den gelmişti. İki rakip vaatlerini arka arkaya açıklarken gerçekleşeceği söylenen projelerin hemen hayata geçmesi ise dikkatleri çekiyor.   Çekişme ilk olarak Nilüfer Belediye binasının yanındaki 7 dönümlük alana kazandırılan otopark ile başladı. Bölgedeki halkın talepleri üzerine konuyu gündeme alan Büyükşehir belediyesi,  yaklaşık 7 dönümlük alanı otoparka dönüştürdü ve hatta Nilüferlilere bir yeni otopark müjdesi daha verildi. Ayrıca Nilüfer Belediyesi’nin hemen yanında bulunan alanda başlatılan ücretsiz otopark uygulaması bölge halkının takdirini topladı.

Olayın diğer tarafında ise Bozbey’in önerileri vardı. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçim sürecinde verdiği bazı vaatler Aktaş, tarafından hayata geçirildi.  Bozbey’in Kent Hali girişinin ücretsiz yapacağını dile getirmesinin ardından Aktaş,  giriş ücretlerine indirim yapıldığını söyledi. Bir değer vaat ise Bozbey’in Merinos çalışanlarına verdiği yer sözü oldu. Bu vaat ise üç gün sonra gerçekleşti.

Belediyecilik hizmettir. Seçim yarışı bile Bursa’ya yeni hizmetler katmaya yetiyor. Bizlerin de bunun farkına varmamız gerekiyor. Belediye seçimlerinde tercihlerimizi partilerin genel başkanlarına göre değil, adaylara göre yapmalıyız. Hem Millet İttifakı’nın hem de Cumhur İttifakı’nın adayları şüphesiz ki en iyi hizmeti vermek için çalışacaktır. Bizlere düşen iyi bir analiz yapmaktır.

Sandığın başına gittiğimizde hizmetlerden habersiz, projelerden habersiz, sadece AK Parti’nin yâda sadece CHP’nin adayı diye oy vermemeliyiz. Parti bazlı değil, isim olarak tercihimizi yapmalıyız. Bunun içinde şehrimizden haberimizin olması, adaylarımızın vaatlerini iyi bir şekilde dinlememiz gerekiyor.

Unutmayalım ki aday Bursa’nın adayı,  oyun Bursa’ya hizmet oyu.

 

  Bu yazı 5290 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI