Bugun...
SON DAKİKA

Kim terörist? - 09 Mart 2019

 Tarih: 09-03-2019 08:41:00
Burak TOK

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre yine bir birimizi aşağılayan bir seçim ağzı takınıyoruz. Hakaretler, benzetmeler, iftiralar…

Seçimler bizlerin ülkemizin daha iyi yönetilmesi için düşüncelerimizi ve fikirlerimizi yansıttığımız kapalı kutulardır.

Hukuk sistemi içinde yer alan her şey vatandaşın özgür hakkıdır. Hangi partiye oy vereceğine, kimin yanında olacağına ve hangi fikri savunacağına hukuk çerçevesi içinde kimse karışamaz. Fakat, ülkemizin bölünmesi ve Türk Milletinin kötülüğü için eylemler gerçekleştiren terör örgütlerini de yine hukuk çerçevesi içinde kimse savunamaz.

Kanunlar ve hukuk çerçevesi içinde terörle iş birliği yapmak, yardım ve yataklık etmek ve bu görüşü savunmak en azından benim bildiğim kadarıyla ‘suç’tur. Herhangi bir lider veya herhangi bir vatandaş, birilerinin terörle iş birliği yaptığını öne sürüyorsa bu iş polis ve mahkemelerimizce çözülmelidir. Terörle iş tutanların hakkında cezai işlem uygulanmalıdır.

Bu anlattığım durum partiler için de geçerlidir. Eğer ki bir siyasi parti bir terör örgütünden emir alıyorsa, bu parti veya partilerde kapatılmadır.

Bu konuşmaları ve kararları verirken dağlarda yeri gelip bu vatan için donarak, yeri gelip göğüs göğse çarpışarak şehit olan kardeşlerimizi unutmamalıyız.

Tüm bu nedenlerden dolayı seçimlerde biraz daha fazla oy almak için midir terörle iş birliği yaptığı öne sürülen partilerin kapatılmaması?

Biz nasıl bir ülkeyiz ki terörden emir alan bir parti bizim seçimlerimize katılıyor? Ve bu meydanlarda yüksek sesle söylenirken neden terör destekli partiler kapatılmıyor.

Veya neden her şey bu kadar açıkken bazı partilerin bu terör destekli partilerle iş birliği yaptığı öne sürülüyor?

Bazen taş atmak için ayağımıza takılan taşı kaldırıp kenara koymuyoruz!

Neyse… Önemli olan bizlerin birliğidir.

  Bu yazı 5905 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI