Bugun...
SON DAKİKA

Adalet - 30 Mayıs 2019

 Tarih: 30-05-2019 09:20:00
Burak TOK

Sizlere güzel Türkiyemiz’de sadece 2 gün içinde olan 4 iğrençlik sıralayacağım. Bu 4 maddenin ilk 2’sinde adalet beklediğimiz 2 hakim, bir yazar ve sadece 1,5 yaşındaki bir çocuk var.

1/ Hakimler ve Savcılar Kurulunca duruşma sırasında avukatın etek boyu nedeniyle tepki gösteren İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi hakimi Mehmet Yoylu tedbiren görevden uzaklaştırıldı.

2/ Görevde bulunduğu dönemde verdiği bir kararda FETÖ elebaşı Fethullah Gülen için mehdi diyen eski hakim İlhan Karagöz, ‘Anayasayı ihlal’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

3/ Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında gözaltı kararı verilen pedofili ifadeler içeren kitabın yayıncısı Alaattin Topçu, emniyete teslim oldu. Topçu, emniyete teslim olduktan sonra gözaltına alındı. Kitabın yazarı Abdullah Şevki Yurtvermez 'müstehcenlik' suçundan tutuklanması istemiyle sevk edildiği mahkemece adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı. Ayrıca yayınevi sahibi Alaattin Topçu da adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest kaldı.

4/ Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 1,5 yaşındaki Ecrin Kurnaz'ın kaybolduğu bölgeye yaklaşık bir kilometre uzaklıkta ormanlık arazideki dere yatağında, küçük çocuğa ait ayakkabı ile ceset parçaları bulundu.

Maalesef durum bu…

15 Temmuz darbe girişimden bu yana içimize sinsice girmiş olan FETÖ belasından kurtulamaya çalışıyoruz.

Hakimlerimize, askerlerimize, polislerimize binlerce FETÖ operasyonu yapıldı. Hala daha da bu pislikler devletin içinden temizlenmeye çalışılıyor. Bir yandan FETÖ, bir yandan PKK gibi terör örgütleriyle uğraşırken ülkemizdeki güven ortamı da git gide azalıyor.

Türkiye halkının ne adalete güveni kaldı ne de komşusuna çocuğunu bırakmaya cesareti.

Her geçen gün kendimizden eksiliyoruz. Bu ülkede 1,5 2 yaşlarındaki çocuklar tecavüze uğrarken, adalet beklenen 1 hakim çıkıyor avukatın etek boyuyla uğraşıyor. Biri de çıkıyor terörist başına ‘mehdi’ diyor.

Sonra kendini yazar sanan adamın teki çıkıyor, kitabında çocuklarla ilgili burada üstü kapalı bile yazılamayacak şeyler yazıyor. Üstüne bir de bu adam serbest bırakılıyor.

Sosyal medyada hükümet karşıtı söylemler ceza alıyor, Ana Muhalefet liderine atılan yumruklar cezasız kalıyor.

Bu yaşananlar Türkiye Cumhuriyeti’ni yaralıyor. Mahkemelerimiz güven vermelidir.

Özellikle kadınlar, çocuklar ve hayvanlara karşı işlenen suçlar için çok ağır yasalar çıkarılmalıdır.  Türk halkının adalete güveni yeniden yerine getirilmedir. Devlet bunları yaparken bizler de her hangi bir şüpheli kadın veya çocuklarla ilgili durumda onları korumayı kendimize görev bilmeliyiz.  Çocuklarımıza daha çok sahip çıkmalıyız. Artık öyle bir zamandayız ki gözümü kapatamıyoruz.

Bizi tüm kötülüklerden koruyacak olan yine birbirimize ve vatanımızın evlatlarına olan sevgimizdir.

  Bu yazı 6868 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI