Bugun...

Ce Ha Pe’li Cemil Ocak ve… - 9 Temmuz 2019

 Tarih: 09-07-2019 09:15:00
Erhancem ÖZTÜRK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin son yerel seçimlerde gösterdiği başarı malumunuz. Büyükşehirler içerisinde önce Ankara’yı sonrasında da İstanbul’u CHP’li adaylar kazandı. Yanı sıra diğer bazı büyükşehirler de değişim yaşandı. Yerel seçimler öncesinde Bursa’da da CHP adayı Mustafa Bozbey’in kazanma şansı yüksek gibi görünüyordu. Lakin parti içindeki Ce Ha Pe’liler sayesinde durum beklenenin aksinde oldu. Süreçte başarılı bir çalışma yapan ve birlik içerisinde yürüyen AK Parti adayı Alinur Aktaş Bursa’nın yeniden büyükşehir belediye başkanı seçildi.

İstanbul’da iptal edilen 31 Mart seçimleri sonrası 23 Haziran’da kazanan Ekrem İmamoğlu’nun başarısını tüm CHP’liler sahip çıktı. Hatta Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde yer alan Ce Ha Pe’liler bile.  İmamoğlu’nun kazanma şifresi çok açıktı. Parti içinde kimseyle çatışmadı, koltuk sevdası olmadı, hiçbir partilisini tehdit etmedi, her çevre ile kol kola yürüdü. Ve de bu tavırları da başarıyı getirdi. Türkiye de değişim rüzgarı eserken Bursa’da Mustafa Bozbey neden kaybetti? İşte bu sorunun cevabını Cumhuriyet Halk Partisi yönetimi biliyor da “kral çıplak” demiyor diyemiyor.  O zaman ben söyleyeyim. CHP’nin başarılı olamamasının nedeni içlerinde ki Ce Ha Pe’lilerdir.

Zira bunların tek derdi kendileridir. Koltuk kapma, unvan alma mücadeleleri asıl gayeleridir. Bir topluğa girdiklerinde isimlerin okunması bu Ce Ha Pe’liler için çok önemlidir. Yıldırım Belediyesi meclis üyesi olan Ce Ha Pe’li Cemil Ocak’ta bunlardan biridir.  Seneler önce meclis üyesi adayı olmak için o gün ki il başkanında randevu alamayan Ce Ha Pe’li Cemil Ocak araya aracı koyarak bana ulaşmıştı ve il başkanını arayarak randevuyu ben almıştı. Zira kendisinde il başkanın telefonu bile yoktu.

Gel zaman git zaman gördük ki meclis üyeliği döneminde Yıldırım için hiçbir çalışmaya imza atmamış. Attıysa da benim haberim olmadı.  Dijital ortamda hiçbir veri yok. Bu Ce Ha Pe’linin yaptığı en iyi şeylerin başında katıldığı çeşitli toplantı ve cemiyetlerde adının okunmasını sağlamak geliyor. Parti içinde siyasi hedefleri olan hiçbir hemşerisi Ocak’a bulaşmak istemiyor çekiniyor. Hemşerileri tarafından çirkefliği ile bilen Ce Ha Pe’li Cemil Ocak birde sivil toplum kuruluşlarını seçimlerine müdahale etmeyi iyi beceriyor. Süreçte işi partililerini tehdit etmeye kadar götürüyor. Delege seçimlerinde karşı karşıya gediği hemşerileri ile iş ortak çıkarlar olunca kol kola girebilen bir kişi. Yanında ki partili olan Ce Ha Pe’li hemşerilerinin de Ocak’tan farkı yok.

Cumhuriyet Halk Partisinde Cemil Ocak gibi Ce Ha Pe’li örnekler çok. Lakin ilçe yönetimi de İl yönetimi de bu ve benzeri kişilerin çirkefliklerinde mi çekinir bilinmez böyle kişilere taviz verdikleri sürece CHP kaybetmeye mahkûmdur. CHP’de kendileri için siyaset yapan Ce Ha Pe’liler var olduğu sürece sonuç değişmeyecektir. Unutmayın ki rüzgarın etkisi çabuk geçer…

 

  Bu yazı 7200 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI