Bugun...
SON DAKİKA

AK Parti Bursa’da revizyona gidecek mi? - 12 Nisan 2019

 Tarih: 12-04-2019 08:56:00
Erhancem ÖZTÜRK

Bugünlerde en çok merak edilen konu hiç şüphe yo ki yerel seçim sonuçlarının teşkilatlara nasıl yansıyacağı.  AK Parti Genel Merkezi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile tüm Türkiye çapında çalışmalara başladı. Teşkilatların görüşleri alınarak nerede yanlış yapıldı, nerede başarılı olundu bunların hepsi tek tek masaya yatırılacak. Özellikle büyükşehirlerde yaşanan oy düşüşlerinin hesabı mutlaka sorulacak. Dönem dönem teşkilatlarda ve parti yönetiminde revizyona giden Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bu sefer hem kabine de hem de teşkilatlarda köklü bir değişiklik yapacağı Ankara kulislerinde net olarak dillendirilmekte.

Özellikle İstanbul ve Ankara ile Antalya revizyonu yapılacağı ilk iller olarak listenin başında yer alıyor. İstanbul seçimlerinin netleşmesi ile birlikte değişim için düğmeye basılacak. Gerçi İstanbul meselesinin çözümü de daha epey sürecek gibi.  İstanbul kaybedilirse bu AK Parti için çok büyük bir kayıp olur ki hesap verecekler şimdiden düşünsün.

Değişimin Bursa ayağına gelince Ankara kulisleri bu konuda oldukça hareketli. Seçim öncesi parti içindeki AK Parti’lilerin çalışmadığı daha önce defalarca öne sürülmüştü. Her ne olursa olsun Bursa’da kaybedilen tek belediye Gemlik oldu. Bu durumun da faturasını elbet birileri ödeyecek. Lakin seçim öncesi çalışmamaları ile hesabı 31 Mart sonrasına bırakan AK Parti’lilerin planları ise ne yazık ki tutmayacak gibi görünüyor. Bursa’da başarısız bir sonuç beklentisinde olan ve hesabı eski Başbakan Yardımcısı ve Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile İl Başkanı Ayhan Salman’a kesme planları yapanlar ne yazık ki avcunu yalayacak. 

Ankara merkezli kulislere göre Erdoğan’ın bu konuda tavrı net. Oy kaybı yaşansa da başta Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere Bursa teşkilatına güveni tam. O nedenle Bursa revizyonunun İl ve İlçe başkanları anlamında çok geniş kapsamlı olmayacağı gelen bilgiler arasında. Yani işin kısa özeti şu. Bir daha ki bahara kadar Bursa’nın patronu Hakan Çavuşoğlu ve Ayhan Salman olmaya devam edecek. Ha abiler mi ne olacak? Onlar da evde torun bakıp, partiyi içten içe nasıl karıştırırız hesaplarını yapmayı sürdürecek.

  Bu yazı 5152 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI