Bugun...
SON DAKİKA

Alinur Aktaş’ın mesajı ne? - 24 Nisan 2019

 Tarih: 24-04-2019 09:11:00
Erhancem ÖZTÜRK

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş 31 Mart sonrası mazbatasını alır almaz Bursa için çalışmaya başlamıştı. “Dinlemeye vakit yok şimdi çalışma zamanı”diyen Başkan Aktaş’ın yeni dönemde farklı bir yönetim anlayışı izleyeceği aşikar. Büyükşehir Belediyesi’nde taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. Yakın zamanda belediye şirketleri üzerinde yönetici bazlı değişiklikler de yapılacaktır. Yanı sıra belediye kadrolarında da bir revizyon kapıda. İşi oldukça zor olan Başkan Alinur Aktaş zaman kaybının önüne geçmek için önceki akşam “hayırlı olsun” ziyaretlerini topluca kabul etti.  Başkan Aktaş, ‘Merinos Fuar Alanı’nda organize edilen toplu kabul töreniyle’ kendisini tebrik etmek isteyen STK temsilcileri ve Bursalılarla görüştü.

Önceki dönemde de göreve gelince tebrikleri toplu kabul eden Alinur Aktaş’ın programına bu yıl katılım biraz azdı.Başkana makamında “hayırlı olsun” dilemek isteyen STK temsilcileri törene katılmamıştı. Bazı Milletvekilleri ve belediye başkanları ile birlikte tebrikleri sahnede kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ilk kutlayan lise öğretmeni Halil İbrahim Çetinkaya oldu. Tebrikler öncesi konuşan Aktaş’ın önemli iki mesajı vardı. İlki şehrin yönetimine yönelikti; “Bursa’yı vatan, devlet, millet ve bayrak sıkıntısı olmayan her belediye başkanı ve meclis üyesiyle birlikte yöneteceğiz. Şehrin menfaatine olan her konuyu da değerlendirmeye alacağız.”

Şehrin dokusunu bozmadan bu kenti daha yaşanabilir bir şehir yapacaklarını ifade eden Alinur Aktaş özellikle mali disiplin konusunda sinyaller verdi. Malum içinde bulunduğumuz dönemde ekonominin durumu çok da iç açıcı değil. Yanı sıra belediyelerdeki borç durumu ve gelir sıkıntısını da dikkate aldığımız da en önemli konu şüphesiz ki para yönetimi. Bir buçuk yıllık başkanlığı dönemimde sıkı bir mali politika ile önemli işler başaran Alinur Aktaş bana göre bu dönem hem Bursa’ya hizmet edecek hem de belediye borçlarını minimum seviyeye indirecektir.

Başkan Alinur Aktaş’ın ikinci mesajı ise birlik beraberlik üzerine idi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı sonrası ortaya çıkan kutuplaşmalar bu ülke için çok tehlikeli. Bunun farkında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş birlik ve beraberlik mesajı vererek kimseyi ötekileştirmeyeceklerini ifadesi ile doğru bir tavır takındı. Başkan Alinur Aktaş’ı kutlamak gerek, zira içinden geçilen süreçte gergin ortamı yumuşatmak her siyasinin görevidir. …

  Bu yazı 4003 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI