Bugun...
SON DAKİKA

Oktay Yılmaz’ın ilk açılışı - 5 Mayıs 2019

 Tarih: 05-05-2019 01:13:00
Erhancem ÖZTÜRK

31 Mart’ta seçilen belediye başkanları arasında en güçlü olanlardan biri Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz.  Yıldırım Belediyesi’ndeki meclis üyeliklerinin dağılımın yüzde 60’dan fazlası Cumhur ittifakı mensuplarından oluşmakta.  Oktay Yılmaz her ne kadar Yıldırım Belediyesi’nde yeni bir sayfa açmış olsa da AK Parti’li İsmail Hakkı Edebali’den devraldığı rutin işleyiş kendisi için bir kolaylık sağlamıştır.  Başkan yardımcılarını atayan Başkan Yılmaz müdürlükler seviyesin ise daha revizyon yapmasa da değişim çok yakın.

 Yıldırım Belediye Başkanı olarak önceki gün ilk açılışı ile vitrine çıkan Oktay Yılmaz vatandaşla barışık, halkın içinde bir yönetim sergileyeceğini gözler önüne serdi. Yıldırım Belediyesi ile Aslanoba A.Ş. arasında imzalanan protokol kapsamında, Yeşilyayla Mahallesi’nde inşa edilen Hatice Aslanoba Sağlık Hizmet Binası’nın açılış programı Yılmaz’ın ilk sınavı oldu.  Sağlık ocağının açılışına Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Halide Serpil Şahin ile AK Parti Milletvekili Mustafa Esgin’in yanı sıra BTSO Başkanı İbrahim Burkay da katılanlar arasında idi.  

 

Oktay Yılmaz’a tören öncesinde de tören sonrasında da halktan yoğun ilgi vardı. Vatandaşlarla sohbet eden, mahallenin sorunlarının dinleyen Yılmaz’ın hemen yanında olan özel kalem müdürü Fatih Ören de gerekli notları aldı.   Oldukça kalabalık olan açılış törenine konuşan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz önemli mesajlar verdi; “İlçemizin problemlerine hep birlikte çözüm üretecek, şehrimizi daha değerli hale getirmek için birlikte çalışacağız.” Seçim çalışmalarında katılımcı bir yönetim sergileyeceklerini deklere eden Başkan Yılmaz, bunu sözünü uygulamaya başlamış bile.

 

Gelelim sağlık tesisine. Bursa’nın tanınmış ailelerinden biri olan ve ticari faaliyetleri ile kent ekonomisine önemli katkılar sunan Aslanoba Ailesi’nin yaptırdığı sağlık tesisi bölgeye önemli ölçü de katkı sağlayacak. Sağlık birimlerinin yanı sıra muhtarlık ofisi ve kreş de bulunan tesis için Aslanoba ailesine ayrıca teşekkür etmek gerek. Geçmiş dönemde okullar ve sağlık ocağı yaptıran Aslanoba ailesinin bu davranışı Bursa’dan kazanan her kişi ve kuruma örnek olacak bir davranış.  Bu kentten kazanan herkes bu kente vefa borcunu ödemeli bence…

  Bu yazı 4651 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI