Bugun...
SON DAKİKA

AK Parti’de revizyon kapıda - 9 Mayıs 2019

 Tarih: 09-05-2019 09:25:00
Erhancem ÖZTÜRK

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edildiğinin açıklanmasının ardından Türkiye yeni bir sürece girdi. Her şeyden önce YSK’nın kararı çok tartışılıyor. Bu da çok doğal, zira verilen kararın hukuki olmadığı, siyasi olduğu iddiaları herkes tarafından dillendirilmekte. Sosyal medyada öyle şeyler yazılıp çiziliyor ki her iki tarafta patlamaya hazır bomba gibi. AK Parti 23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri için tüm kozları oynayacak. “ İstanbul benim sevdam” diyen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu sefer işi sıkı tutacaktır. Tabi Cumhuriyet Halk Partisi de kazandıkları seçimi yeniden kazanmak için var gücü ile çalışacaktır. Süreçte neler olacak hep birlikte göreceğiz.

 

AK Parti İstanbul’u nasıl kazanacak? İşte bu sorunun şifreleri oldukça karışık… Kimilerine göre seçim için İstanbul’a 100 bin polis görevli olarak getirilecek zira polislerin ikametgah zorunluluğu yok, kimilerine göre de sandık sonuçlarına müdahale edilecek.  Her iki ihtimal de zor görünüyor. İddialar böyle iken gerçekler çok farklı. 31 Mart’ta halkın sarı kartını gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul seçimleri öncesinde hem kabine de hem de parti içince ciddi revizyonlar yapacak. Ankara merkezli kulağımıza gelen bilgilere göre parti yönetimi ve teşkilatların yanı sıra, hükümette yapılacak değişiklik için start verildi.  Önümüzdeki hafta başında AK Parti’de değişim rüzgarı esmeye başlayacak.

 

İstanbul satrancında AK Parti’nin 23 Haziran öncesi ilk hedefi ekonominin ateşini düşürmek olacak. Bu nedenle alınacak önlemler ve atılacak adımlarla dolar kurunun düşürülmesi ve çarşı pazar fiyatlarının aşağı çekilmesi ilk öncelikli konular. Yanı sıra yapılacak yeni düzenlemeler ile emeklilikte yaşa takılanlarla ve 3600 ek gösterge mağdurları da muhtemelen gündeme alınacak.  İşin kısa özeti ekonomide ki kötü gidişe “dur” denecek, halkın hassasiyeti giderilecek.  Zira 23 Haziran’da eğer AK Parti İstanbul seçimlerini kaybederse sonrasının iyi olmayacağı kesin. Bu neden mağduru oynayacak olan CHP karşısında AK Parti’nin durumu hiç de kolay değil. Kazanmaktan başka şansı olmayan AK Parti 23 Haziran’a kadar tüm kozlarını oynayacaktır. Tüm örgüt üyeleri ile İstanbul’da sandıklara sahip çıkacak olan CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu kaybetse bile çok şey kazanacak…

  Bu yazı 5748 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI