Bugun...

CHP’li Sertaslan; “Kapımızda alacaklı beklemiyor” - 11 Temmuz 2019

 Tarih: 11-07-2019 09:18:00
Erhancem ÖZTÜRK

Geçtiğimiz gün Ce Ha Pe’lileri anlatmıştım. Şimdi bunları geride bırakalım ve Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanı olan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a bakalımDün Başkan Sertaslan’ı makamında ziyaret
ederek hem hayırlı olsun dedik hem de sohbet ettik.

Nasıl kazandığının şifrelerini anlatan Gemlik Belediye Başkan Mehmet Uğur Sertaslan,  parti politikasının nasıl olması gerektiğini gözler önüne serdi. Adaylık sürecinin uzun ve meşakkatli yolunu anlatan Sertaslan; “Ben parti meclisinin ilk açıkladığı belediye başkan adaylarından biriydim. Belediye başkan adayı gibi çalışmaya 2017 ekim ayında başladık. O günde itibaren “Çarşamba Grubu” isimli oluşum ile her hafta toplantılar yaptık.  Seçime kadar 300 ev toplantısı gerçekleştirdim. Bir çok esnaf ile buluştum. Küskünlerimizi barıştırdık, dargınlarımızın gönlünü aldık.  Uzun bir süreç sonrasında halka dokunarak başkan seçildim.

Başkan olarak sorumluluklarını yerine getirmenin görevi olduğunun altını çizen Mehmet Uğur Sertaslan asıl önemli olanın halkın içinde olmak ve onlara dokunmak olduğunu söyledi. Kapısını her daim açık  ve Salı günleri “Halk Günü” olduğunu ifade eden Sertaslan; “Her çevreden insanlar buraya geliyor, beni abi gibi, kardeş gibi, baba gibi görüp dertlerini anlatıyorlar. Bende elimden geldiğince sorunlarını çözmeye çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

Belediyenin mali yapısına da vurgu yapan Cumhuriyet Halk Partili Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan net konuştu.“Biz önemli bir borç yükü ile belediyeyi devraldık. Buna rağmen ağlanıp sızlanmak gibi bir lüksümüz yok. Göreve geldiğimizde vadesi geçen 18 milyon 5 yüz bin liranın önemli bir kısmını ödedik. Bunu da vatandaşlarımızın desteği ile gerçekleştirdik. Geçtiğimiz aylarda emlak ve çevre temizlik vergilerinin ödenmesinde vatandaşımıza çağrıda bulunduk. Sonuç olarak yüzde 90’lar seviyesinde bir tahsilat yaptık. Borcumuz çok ama kapımızda alacaklı beklemiyor.” Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalıştıklarını ifade eden Mehmet Uğur Seraslan Gemlik  için en iyisini yapacaklarını belirtiyor. Bu yazının dip notu; CHP önce içerisinde ki hainleri temizlesin sonra da seçim nasıl kazanılır Mehmet Uğur Sertaslan’dan gidip ders alsın. 

  Bu yazı 6922 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI