Bugun...
SON DAKİKA

Avrupa’da tek başına Bursa’yı temsil etti… - 7 Mayıs 2019

 Tarih: 07-05-2019 09:16:00
Erhancem ÖZTÜRK

2018 yılın ikinci yarınsında başlayan ekonomik daralma 2019’da da devam ediyor. Yerel seçimler sonrasında piyasaların hareketleneceği düşünülse de ne yazık ki ekonomimiz hiç de iyi değil. Kamu yatırımlarının kısmen yavaşlatılması ve bir bölümünün de iptal edilmesine bağlı olarak ekonominin durumu kısa vadede çok umut verici değil. Yanı sıra dövizde ki yükselişte cabası. Ramazan ayı ile birlikte perakende sektörüne yansıtılan fiyat artışları da enflasyonun artmasına neden olan unsurlarda biri. Kamunun kemer sıktığı bir dönemde ekonomiyi taşıyan her zaman özel sektör olmuştu. Özel sektörde yüzlerce tedarikçisi olan İnşaat sektörü de piyasaların amiral gemisidir.

 

Son dönemde özellikle yurtdışından gelen yatırımcılarla hız kazanan İnşaat sektörü yeni projeleri ile her geçen gün büyürken aynı zamanda ekonomiye de ciddi katkı koyuyor.  Bursa özelinde ki inşaat firmaları da kent ekonomisi için çok önemli. “Temelinde Güven Var” mottosuyla dört yıl önce yola çıkan Altın İnşaat’ta Bursa’nın önde gelen şirketlerinden bir oldu bile. Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Lyon kentinde bu yıl 9. su düzenlenen Euro Expo Lyon Festiculture Fuarı’na katılan Altın İnşaat Bursa’yı temsil eden tek şirketti.  Daha çok Avrupa da yaşayan Türklerin katılım sağladığı fuarda Altın İnşaat standı katılımcıların ilgi odağı oldu. 

 

Bursa’nın genç girişimcilerinden biri olan Altın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altın,  fuarla ilgili deneyimlerini paylaşırken önemli tespitlerde bulundu.  Daha önce bir çok gurbetçiye ve Ortadoğulu yatırımcılara imkanlar sunduklarını ifade eden Altın; “ Daha fazla yatırımcıya ulaşma konusunda arayışlarımız sürerken bu fuara katılım sağladık, Sadece Avrupa da yaşayan Türk müşteriler için gittiğimiz bu fuarda Ortadoğu kökenli müşterilerin de oldukça ilgisini

çektik, gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldık. İnşaat sektöründe son bir yıldır yaşanan malum süreci önceden ön görerek farklı pazar arayışlarına girdik ve bu fuara katılım sağladık.” dedi.

 

Dövizdeki artışın Avrupa’da yaşayan Türklere çok cazip yatırım imkanları sunduğunun altını çizen Altın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altın; “Amacımız hem ülkeye döviz girdisi sağlamak hem de ekonominin canlanmasına katkı sunmak” ifadelerini kullandı. Yerel ekonomideki daralmayı iyi gören ve yeni müşteri arayışına giren Altın İnşaat farla birlikte yurtdışında yaşayan Türklere cazip teklifler sunarak Bursa ekonomisinde katkı koymaya devam edecek.

 

  Bu yazı 5107 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI