Bugun...
SON DAKİKA

CHP’de “tatsız” bayramlaşma - 6 Haziran 2019

 Tarih: 06-06-2019 00:01:00
Erhancem ÖZTÜRK

Ramazan Bayramı ya da diğer bir deyişle “Şeker Bayramı”nın bu gün üçüncü günü. Eski bayramlardan şimdilerde eser yok. O neşeli tatlı bayramlar çok geride kaldı ne yazık ki.  Ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl örgütünün dün ki bayramlaşma programı da bayram gibi tatsız geçti. Ne neşe vardı ne de keyif. Bayramlaşma için Kültürpark Özgen Çay Bahçesi’nde buluşan CHP örgütü üyeleri her masada ayrı bir koloni gibi idi. Genel olarak bakıldığında ise bayramlaşma kimsenin de pek umurunda görünmüyordu.  Daha çok gündem il başkanlığı kulisleri idi. Katılım da geçmişe nazaran epey vasattı.

 

Partilileri kapıda İl Başkanı Hüseyin Akkuş ile Milletvekilleri Prof.Dr. Yüksel Özkan, Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal kapıda karşıladı. Girişte en dikkat çekici detay ise Nilüfer Belediye Başkanlığı çelengi ile Mustafa Bozbey’in çelenginin önlü arkalı olması idi. Bilinçli yapılarak bir mesaj mı verilmek istenmiş yoksa tesadüf müdür? Orasını bilemem. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan bayramlaşma programında yer alırken, bayramlaşmaya katılmayan Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, Milletvekili Erkan Aydın ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz  il başkanın değimi ile “önemli işleri” nedeni ile şehir dışında imişler. Mustafa Bozbey’in de tören de olmaması dikkat çekici idi. Görebildiğimiz kadarı ile başta CHP Yıldırım meclis üyeleri olmak üzere bir çok meclis üyesi de bayramlaşmaya katılmamıştı. 

 

17 yaşında ki bir gencin sunduğu programda ise ne protokol sırası vardı ne de takdim edilen isimler tam olarak doğru söylendi. Bu konuyu Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan partililere mesaj vererek anlatmak istedi. Gelelim konuşmalara. Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Hüseyin Akkuşu’un ve diğer konuşmacıların gündeminde İstanbul seçimleri vardı. Lakin heyecan yoktu. En ateşli konuşmayı Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal yaptı lakin O’nun da heyecanı çay bahçesini dolduran partilileri ateşlemeye yetmedi.  Sonuç olarak CHP’nin bayramlaşması coşkudan, heyecandan uzak “usul yerine gelsin” havasında gerçekleşti.

  Bu yazı 8579 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI