Bugun...

AK Parti’nin bayramlaşmasındaki detaylar… - 5 Haziran 2019

 Tarih: 05-06-2019 00:46:00
Erhancem ÖZTÜRK

AK Parti’nin kurulduğu günden beri neredeyse bütün bayramlaşma programlarına katıldım.  Mekanlar değişse de format hep aynıydı. Dün de İktidar partisi bayramlaşma programını Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yer alan büyük terasta gerçekleştirdi. Saat 13.30’da başlaması gerekene program yaklaşık 40 dakika geç başladı.  Salona ilk gelen vekiller Osman Mesten ile Refik Özen’di. Bayramın ilk günü olması nedeni ile törene ilgi geçmiş yıllara nazaran azdı. Lakin yine de hatırı sayılır bir kalabalık vardı.

 

Eski vekiller ve mevcut vekillerin yanı sıra eski belediye başkanları ve mevcut belediye başkanları salonda yerlerini almıştı. Uzun zamandır AK Parti programlarında görünmeyen eski Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de programdaydı. Katılımcıların tek tek okunduğu programda Özgen Keskin en dikkat çekici isimdi.  Görevini Alinur Aktaş’a devreden eski Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile yine görevin Oktay Yılmaz’a devreden İsmail Hakkı Edebali’nin bayramlaşma törenine katılmaması dikkat çekici detaylardan biri idi. 

 

Bayramlaşma töreninde ki bir diğer detay da İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nun beraberce tören alanı gelerek birlik ve beraberlik mesajı vermeleri idi.  Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı ile başlayan törende İl Başkanı Ayhan Salman da beraberlik mesajları verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı  Alinur Aktaş ise konuşmasında ; Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek; “Bursa için ortaya koyduğumuz hayalin ve heyecanın, ilçe belediye başkanlarımızla, milletvekilleri ve bakanlarımızla takipçisi olacağız” ifadeleri kullandı..

 

Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ise birlik ve beraberlikle nice zaferlere imza atacaklarını belirterek; “Biz samimi bir hedefle, ortak bir inançla geçmişten aldığımız ruh ile geleceği inşa etmek heyecanı ile bu yoldayız” dedi. AK Parti’nin bayramlaşma programında ki ana gündem maddesi ise 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul seçimleri idi. “İstanbul bizler için çok önemli” ifadelerini kullanan Hakan Çavuşoğlu “Teşkilatlarımız olarak çok yoğun bir şekilde hazırlanıyoruz. Ancak herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor” dedi.

  Bu yazı 6886 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI