Bugun...
SON DAKİKA

“Nilüfer’de geleceğe yatırım yapıyoruz” - 10 Temmuz 2019

 Tarih: 10-07-2019 09:10:00
Erhancem ÖZTÜRK

31 Mart seçimlerinde Mustafa Bozbey’in Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasının ardından Nilüfer Belediye Başkan’ı seçilen Turgay Erdem, Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız ile dün gazetede konuğumuz idi. Uzun yıllar Nilüfer’de başkan yardımcısı olarak görev yapan Erdem dün ilk kez başkan sıfatı ile konuğumuz oldu. Yerel seçimler öncesi birçok şey söylense de Erdem,  yeni Nilüfer’in şifrelerini paylaştı. Yaklaşık yirmi yıllık Mustafa Bozbey ekolünün ardından Nilüfer’de başkanlık yapmak hiç de kolay değil. Lakin görünen o ki yeni bir ekiple yola çıkan Erdem, bu zorluğun üstesinden rahatlıkla gelecek.

“Bozbey’in emanetçisi” yakıştırmalarının aksine kendi ekibi ile yola çıkan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer’de artık değişimin gerektiğini bu durumu da eski başkan  Mustafa Bozbey’e defalarca söylediğini belirterek; “ Hiç demediysem 40 defa söyledim. (Bozbey’e) değişelim diye. Şimdi ise yeni bir heyecanla işi başladık.  Güzel adımlar atmaya başladık ve bu gelişimleri sürdüreceğiz. Çocuklara ve gençlere yönelik çalışmalara ve yatırımlar öncelikli hedefimiz. Biz Nilüfer’in geleceğine yatırım yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sohbette laf döndü dolaştı seçim sürecine ve Mustafa Bozbey’in neden kaybettiğine de geldi. “ O süreçte keşke ben de daha fazla Mustafa Bozbey’in yanında olabilseydim” diyen Turgay Erdem herkesin bildiği gerçeklere de değindi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa örgütünün durumu belli. Seçim sürecinde yaşanan kutuplaşmalar ve ayrışmaların yanı sıra bazı adayların yalnız bırakılmaları kaybetmenin ana nedenleri arasında yer alıyor diye düşünüyorum.

Büyükşehir Belediyesi’nden transferle başkan yardımcısı olara atadığı Adem Vural’ın durumunu da sormadan edemezdik. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem bizim bildiğimiz gerçeği bir kez daha paylaştı. Erdem, “Adem Vural’ı çok eski tanıdığını ve görevleri icabı Bursa’da bir çok insana dokunduğunu belirten Turgay Erdem; “Nilüfer’de insana olan hizmetlerin kolay ve hızlı çözülmesi adına Vural’ı ekibimize dahil ettik” ifadelerini kullandı.

15 Yıllı aşkın süredir başkan yardımcılığı görevinde bulunan Turgay Erdem Nilüfer’i çok iyi tanıyor. “Gülümseyin Nilüfer’desiniz” mottosunu hayata geçiren ekibin en önemli mihenk taşı. Şimdi de Nilüfer’de dümene geçmiş vaziyette. Bundan sonra yenilenen ekibi ile neler yapacak hep birlikte göreceğiz.

  Bu yazı 6484 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI