Bugun...

Oktay Yılmaz’ın toplantısındaki önemli mesaj ne? - 15 Mart 2019

 Tarih: 15-03-2019 00:30:00
Erhancem ÖZTÜRK

AK Parti’nin yerelde en rahat olduğu ilçelerin başında Yıldırım geliyor. 31 Mart’ta belki de Cumhur İttifakı'na en yüksek oy Yıldırım’da çıkacak. CHP adayı Özgür Erdursun Millet İttifakı adayı olarak her ne kadar iddialı konuşsa da sandığa yansıyacak sonuç şimdiden belli diyebiliriz. Dün AK Parti adayı Oktay Yılmaz proje tanıtım toplantısı ile vizyona çıktı. Yılmaz’ı İlçe Başkanı Ali Erbay ile İl Başkanı Ayhan Salman, eski İçişleri Bakanı ve AK Parti Milletvekili Efkan Ala ve eski bakan Faruk Çelik yalnız bırakmayan isimler arasında idi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da programın ilerleyen dakikalarında salona geldi.  

Program öncesi meclis üyesi adayları konuklarla ilgilenirken hemen hemen her misafirle görüşen Ali Mollasalih dikkat çeken isimdi.  Siyasette ürettiği fikirlerle her zaman adından söz ettiren Mollasalih yine farkını ortaya koydu. AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz’ın proje tanıtım toplantısına ilgi yoğundu. Barış Manço’daki ana salonun yanı sıra nikah salonu ve fuaye alalında bile insanlar vardı.

Konuşmasında mevcut başkan İsmail Hakkı Edebali’ye hizmetlerinden ötürü özellikle teşekkür eden Oktay Yılmaz projelerini anlatmak üzere sahneye şiir okuyarak çıktı.  “İmar ve Kentleşme” konusu projeleri arasında ilk sırayı alırken, yeşil alan ve kadın-çocuk öncelikli projeler olarak dikkat çekici idi.  Şevket Yılmaz Hastanesi’nin yanına yapılması planlanan otopark da önemli. Tabi Büyükşehir Belediyesi ile entegreli gerçekleştirilecek olan Yıldırım metrosu da heyecan yaratan diğer bir proje idi. Oktay Yılmaz’ın son sözleri Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek “üçlü olsun, güçlü olsun” oldu. Oktay Yılmaz’ın projelerinin detayları iç sayfalarda mevcut biz geçelim toplantının detaylarına.

Yılmaz’dan sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ eski bakan Faruk Çelik ve Efkan Ala’ya teşekkür ederek Çelik ile ilgili bir anısı anlattı. Buzların eridiğine işaret eden bu konuşmanın ardında sahneye çıkan Faruk Çelik de birlik mesajı verdi.  “Birbirimizin eksiğini konuşmayalım. Uzağı göremeyen tuzağı göremez” ifadelerini kullandı.  Büyükşehir Belediye başkan adaylığı belirleme döneminde karşı karşıya gelen Aktaş ve Çelik bu toplantıda birlik mesajı vererek teşkilata küskünlüğün olmadığını ortaya koydu ki bana göre toplantının en önemli ayrıntısı bu idi.

 

  Bu yazı 2808 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI