Bugun...

'Afiş'e edilen icraatlar! - 15 Mart 2019

 Tarih: 15-03-2019 00:32:00
Furkan KAHRAMAN

31 Mart Yerel Seçimleri'ne doğru doludizgin ilerlediğimiz şu günlerde adaylar projelerini birer birer vatandaşlarla paylaşıyor.

Hemşeri dernekleri, pazarlar, taksi durakları gibi noktalarda arz-ı endam eden kıymetli adaylar finale sayılı gün kala 'bir oy dahi kardır' ilkesinden hareketle halkla buluşuyor.

Ülkemizin her seçim döneminin değişmezidir,

Bayraklar, afişler, flamalar salınıp durur sokaklarda.

Ancak gel gelelim gündeme iki adet afiş problemi düştü Bursa'da.

Önce Millet İttifakı'nın CHP'li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'in ve Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun'un afişleri zabıta tarafından indirildi gündüz vakti.

Trafik normal seyrinde devam ederken hem de...

Ardından da Cumhur İttifakı'nın AK Parti'li Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, sosyal medya hesabından billboard üzerinde yer alan afişine zarar verildiğini paylaştı.

Erdursun, yaşanan gelişme karşısında "Yıldırım'da bu nedir Allah aşkına, bu haksızlıklar sadece bize değil Yıldırımlılara yapılmıştır. Ben hep Milletimin yanında oldum bu haksızlığa en güzel cevabı Yıldırımlılar verecektir. Ben önce Allah'a sonra Yıldırımlılara güveniyorum... PAYLAŞIN HERKES GÖRSÜN! Çiçekleri koparabilirler ama Baharın gelişini engelleyemezler..." paylaşımını yaptı.

Şahin ise "Bilbaordlardan kaldırabilirsiniz... Amma Gönüllerden asla.." sözleri ile sitemini paylaştı.

Adaylar serzenişlerinde haklı, zira yaşanan hoş bir durum değil.

Amma velakin dürüst olmak gerekirse, Şahin'in başına gelen vaka daha münferit duruyor.

Erdursun'un yaşadığı ise biraz daha ilginç. Çünkü söz konusu pankart 'binadan binaya pankart asmak yasak' gerekçesiyle indirilmiş.

İnsan sormadan edemiyor:

Hatırı sayılır boyutta olan pankart, daha önce nasıl görülmemiş?

****

EYT konusu yerel seçim vaadinde

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu uzun bir süredir gündemi meşgul etmekte.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya mesafeli yaklaşsa da muhalefetin başlıca vaatlerinden biri EYT mağdurlarının sorunlarının çözüleceği yönünde.

Çarşamba günü gerçekleşen Mustafa Bozbey'in seçim projeleri toplantısında gördük ki, bu konu Bozbey'in de vaatleri arasına girmiş.

Bozbey, emeklilikte yaşa takılan işsiz vatandaşlara sağlık yardımından faydalanabilmeleri için belediye olarak destek verileceğini de açıklayarak, “GSS borçları karşılanacak, hem kendileri hem de aileleri mağdur olmayacak" diyor.

Bakalım EYT vaadi seçmende nasıl karşılık bulacak?

****

Erkan Aydın projelerini açıklıyor

Millet İttifakı CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın, yarın yapacağı toplantı ile projelerini açıklayacak.

Bursa'nın seçim sathındaki en stratejik ilçesi konumunda bulunan Osmangazi için hazırladığı programı basın mensupları ile paylaşacak olan Aydın'ın toplantısı saat 10.30'da gerçekleşecek.

 

  Bu yazı 3138 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI