Bugun...

Bursaspor siyasetüstü kalmalı! - 23 Mart 2019

 Tarih: 23-03-2019 00:09:00  -   Güncelleme: 23-03-2019 00:18:00
Furkan KAHRAMAN

Seçim öncesinde adayların vaat yarışı kızıştıkça, geri sayım içerisinde yeni mücadele cepheleri de açılmaya başladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın Trabzonlular Kurtuluş ve Dayanışma Gecesi'nde yaptığı açıklama, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Başkan Aktaş, "Bize her yer Trabzon" sloganını kullandığı açıklamasında "Bursaspor şampiyon olduysa bunda Trabzonspor'un o sağlam duruşunun çok ama çok değeri var biliyoruz. Aynı şekilde ligde kaldıysak Trabzonspor'umuzun çok ama çok katkısı var" ifadelerini kullandı.

Yapılan bu açıklama sonrasnında 'şike' iması oluştuğu iddia edildi, bazı taraftarlar tepki gösterdi.

CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ise, Bursaspor'un şampiyonluk senesinden ve bu sezondan iki fotoğrafı kolajlayarak 'Tertemiz' yorumu ile paylaştı.

Günler azaldıkça, yarış daha çetin hale geliyor.

Ancak, Bursa'nın en önemli markalarından, değerlerinden olan Bursaspor'un herhangi bir siyasi tartışmanın içerisine çekilmemesi gerekiyor.

İki kıymetli başkan adayına da bu süreç içerisinde çok önemli bir görev düşüyor...

****

Saadet'ten 'şeffaf' vaatler

Saadet Partisi Yıldırım Belediye Başkan Adayı Sadettin Sadi Sesli'yi gazetemizde konuk ettik.

Sesli, seçilmesi halinde Yıldırım'da şeffaf bir yöneticilik anlayışı benimseyeceklerini ifade ederek, ilçeyi 'engelsiz kent' statüsüne sokacaklarını dile getirdi.

İpekböcekçiliğinin tüm dünyaya yeniden tanıtılmasını hedeflediklerini dile getiren Sesli, çiftçilere dut ağacı yetiştirmeleri konusunda teşvikte bulunacaklarını sözlerine ekledi.

'Sıfır atık' projesi ile evlerde plastik, organik atıkların ayrılacağını, toplanan atıklara göre puanlama sistemi yapılacağını dile getiren Sesli, toplanan puanların Yıldırımkart'a yüklenerek emlak vergisinde, otoparklarda kullanılabileceğini anlattı. Sesli, söz konusu puanların kültür-sanat etkinliklerinde kullanılması halinde daha da değer kazanacağını ifade etti.

Sadettin Sadi Sesli, heyecanı ve enerjisi ile Yıldırım'da değişim vaadediyor. Ahlaklı, dürüst bir belediyecilik anlayışını benimseyeceklerini dile getirerek şöyle söylüyor: "Ben durmadan koşacağım, benimle birlikte olanlar yürüsünler yeter."

Biz de kendisine başarılar diliyoruz...

****

Bir fotoğrafın anlattığı...

Yandaki fotoğraf, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'e ait.

Fotoğraf, geçen hafta vahşi bir saldırı sonucunca 50 kişinin katledildiği Yeni Zelanda Christchurch kasabasındaki Al Noor Cami yakınındaki Hagley Park'ta düzenlenen anma töreninde çekildi.

Yerel saatle 13.30'da okunan ezan, tüm ülkede canlı yayınlandı. Törende bir konuşma yapan Başbakan Ardern, Kur'an-ı Kerim'den alıntı yaparak, "Karşılıklı merhamet, şefkat ve sempatiye inananlar aynı beden gibidir. Vücudun herhangi bir kısmı acı çekerse, tüm vücut acı hisseder. Yeni Zelanda sizinle birlikte yas tutuyor, biz biriz" dedi.

İsveç'in başkenti Stockholm'deki camide toplanan grup ise cami etrafında insan zinciri oluşturarak, Müslümanların güvenli bir şekilde namazlarını kılabilmesi için nöbet tuttu.

Tüm dünyanın dilinden düşürmediği barış, işte bu şekilde gelir.

Ölenlerin ardından tabut edebiyatı yaparak değil, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan tüm insanlığa sahip çıkarak muhteşem bir sağduyu dersi verildi.

Hepimize örnek olsun...

  Bu yazı 4045 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI