Bugun...

İYİ Parti sürpriz yapar mı? - 19 Şubat 2019

 Tarih: 19-02-2019 09:00:00  -   Güncelleme: 19-02-2019 11:40:00
Furkan KAHRAMAN

İYİ Parti'nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, pazar günü Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey'in katılımı ile aday tanıtım toplantısı yaptı. 
Erdem'in toplantısına ilgi bir hayli fazlaydı.
Bakanlık geçmişinin yanı sıra ilçede sevilen bir isim olan Şükrü Erdem'in Mustafakemalpaşa'daki dengeleri değiştireceği şüphesiz...
Toplantıya gösterilen ilgiye bakıldığında AK Parti'nin zorlanacağını dahi söyleyebiliriz.
İlçenin kalkınması için çözüm önerisi sunan, projeler üreten Şükrü Erdem'e seçmen tarafından gösterilen bu teveccüh, sandıkta ne şekilde sonuçlanır bilemeyiz.
Ancak İYİ Parti'nin diğer adaylarının ve yönetimlerinin mevcut tablodan hareketle daha umutlu olduklarını tahmin etmek zor değil.
Çekişmeleri bir kenara bırakan, 'hizmet'e odaklanan kadrolar ile seçime odaklanan İYİ Parti, özellikle Karacabey, İznik, Yenişehir gibi ilçelerde sürprize imza atabilir...

**** 

Ulaşım sıkıntısı sürüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın göreve geldiği günden bu yana üzerinde durduğu en önemli nokta şüphesiz ki ulaşım.
Bu sebepten akıllı kavşak çalışmaları ile trafik rahatılmaya çalışıldı.
Fakat ulaşım sorununun temel bileşenlerinden biri de şüphesiz ki toplu ulaşım.
Yine Aktaş'ın görevinin başladığı ilk günlerdeki hamlelerinden olan metro sefer sıklıklarının artırılması hoş bir gelişmeydi...
Ancak otobüslerin bu çarkın dışında kaldığını söylememiz gerekiyor.
Metro ile entegre olan bazı besleme hatlarda son hareket saati 20.00 olarak planlanmış, ayrıca şehir içerisinde ortalama saat 21.00'den sonra ulaşım gayet zorlu bir sürece dönüyor.
Bu noktada İzmir'de gece vakitlerinde şehrin ana güzergahlarında sefer yapan 'Baykuş' hatları benzeri bir uygulama gerçekleştirilebilir.
Zira Bursa'nın 7/24 yaşaması planlanırken, 'sosyal bir kent' tasavvur edilirken karşımıza çıkan ulaşım handikapı potansiyel projelerin de elini kolunu bağlamış oluyor.
Şehrin doğusu ve batısı arasındaki ulaşımın sağlanması için tek seçenek olan metronun otobüs hatları ile desteklenmesi gerekiyor.
En azından yeni metro projeleri yürürlüğe girene kadar...
Öte yandan Bursa'nın 'aktarma' kavramı ile yeniden tanışması ve ulaşımın daha uygun fiyatlarla sağlanmasının önünün açılması gerekiyor.

****

Camide kahvaltı faslı!

Yalova'nın Kadıköy beldesinin AK Parti'li Başkan Adayı Mehmet Şahin, camide düzenlenen bir programda belde sakinleri ile bir araya gelmiş, bunu da sosyal medya hesabından paylaşmış.
Buraya kadar her şey normal.
Şahin'in paylaştığı fotoğrafta camide kahvaltı edildiği görülüyor!
Sayın aday daha sonra da kendi paylaşımını yalanlayarak "Ben düzenlemedim, davet ettiler gittim" demiş.
Yani 'ben değil miki yaptı' durumu.
Caminin ibadet yeri olduğunu bilmiyormuş gibi burada yemek ikramı, miting yapan muhteremlere ibadet yerlerinin siyasete ve siyasi propagandaya karıştırılmaması gerektiğini tekrar tekrar anlatmak gerek demek ki... 

 

  Bu yazı 2633 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI