Bugun...

Yumruk atan eli öpenler... - 25 Nisan 2019

 Tarih: 25-04-2019 09:10:00  -   Güncelleme: 25-04-2019 09:15:00
Furkan KAHRAMAN

Pazar gününden bu yana memleket, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan linç girişimi ve yansımaları ile çalkalanıyor. Son gelişmelere bakılırsa, Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesine katıldığı için dava açılacak neredeyse!

Yapılan açıklamalardan ve takınılan tutumdan anlıyoruz ki kimse bu saldırının toplumdaki ayrışmayı körüklemesinden korkmuyor, ya da 'battı balık yan gider' mantığında düşünüyor.

Son olarak gündeme, Kılıçdaroğlu'na yumruk atarken objektiflere takılan şahsın fotoğrafı düştü.

 

Önce gözaltına alınan, sonra da serbest bırakılan malum kişinin, fotoğrafta yoğun bir ilgiye maruz kaldığı gözlemleniyor.

 'Elleri öpülesi insan' mertebesine sokulan saldırganın yaptığı davranış, göze sokula sokula meşrulaştırılıyor, yapılan pervasızlık marifet sayılıyor.

Söz konusu şahsın evi türbe misali ziyaretçi akınına uğrarken, 'destek mesajları' veriliyor.

Bu neyin desteği?

Toplumsal cinnet hiç bu kadar açığa çıkmamıştı!.

Dayağı yiyenin, dayak yediği için suçlu olduğu bir zaman dilimine denk geldik. Öte yandan bir sosyal medya hesabındaki gönderiye yapılan yorumları görünce yumruğa şükreder hale geliyor insan.

Biri, 'düşmana yeterince sessiz kalındığını' söylerken, başka biri de 'bu ülkede ezana, bayrağa saygısızlık yapıldığını' söylüyor. Bir başka kullanıcı ise 'bize yapılanlara karşı sessiz mi kalalım, tepki verince biz suçlu oluyoruz' diye veryansın ediyor.

Sessiz kaldıklarını söyleyerek lince yeltenenler, sesini çıkardığında ne yapar?

Kapı komşusuna, alışveriş yaptığı esnafa, cami hocasına, okul müdürüne, iş arkadaşına sırf aynı siyasi görüşe sahip değil diye saldırmak meşru mu sayılacak o zaman?

Bir arada yaşama kültürüne, empatiye, saygınlığa, saygıya, sükunete davet etmek varken, 'kızgın demir'in neden daha da ısınması isteniyor?

Bu demirin altına odunu kim atıyor?

Bu memleketi, vicdansızlık bitirecek benden söylemesi...

  Bu yazı 5230 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI