Bugun...

Osmangazi'ye tarihi by-pass - 20 Mart 2019

 Tarih: 20-03-2019 08:29:00  -   Güncelleme: 20-03-2019 08:33:00
Furkan KAHRAMAN

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 'usta'lık dönemi için aday olduğu 31 Mart seçimleri öncesinde en önemli proje lansmanını dün gerçekleştirdi.
'Tarihi Hisar Yenileme Projesi' ile kentin ve ilçenin tarihi ziynetleri ortaya çıkarılacak.
Çeşitli odak noktaları belirlenen projenin ana hatlarını  'Tophane, Üftade Camii ve Türbesi, Arkeopark, Kent Bostanı ve Pınarbaşı Parkı, Alaaddin Camii ve Haşim İşcan Parkı' oluşturdu.
Söz konusu proje tamamlandığında Bursa'nın en kıymetli yapıları, beton yığınları arasında kaybolmadan tüm ihtişamı ile ortaya çıkacak. 
'Panorama 1326 Fetih Müzesi' ile bu alanda rüştünü ispatlamış olan Başkan Dündar, Bursa'nın geleceğinde de önemli yere sahip olacak bir projeye imza atıyor.
Çalışmaların başladığı proje hakkında şu anda maliyet ve süre hesaplaması için erken. Ancak, daha önceden konuşulan bölgenin trafiğe kapatılması ve tur otobüsleri için bir park alanı  için en azından şimdilik bir konu başlığı görünmüyor.
Geçenler bilir, Bursa Surları'nın üstüne inşa edilen, sur duvarını kendine duvar olarak kullanan yapılar var. Bu durumun ne denli kötü bir görüntü oluşturduğunu söylememe gerek dahi yok.
31 Mart öncesinde Cumhur ve Millet İttifakı'nın Osmangazi adayları, ilçenin tarihi bazda yeniden ayağa kalkması, Old City (Eski Şehir) kavramının yerleşmesi konusunda vaatler sunmuştu.
Ortaya konan projeler ve vaatlere bakılınca, seçimin asıl kazananının Osmangazi olacağı şimdiden belli oluyor...

****

Saçmalamakta sınır tanımayanlar...

Ankara'da bulunan ve müzeye dönüştürülen Ulucanlar Cezaevi içerisinde bir yayın gerçekleştiren Akit TV mensubu, önündeki dar ağacını göstererek, 
"Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen örneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum. Bu bizim fikrimiz tabii ki, takdir yine kamuoyunun..."
ifadelerini kullanmış.
Yazının başlığında bulunan 'saçmalama' kelimesi, durumu ifade edecek en hafif tabir olarak orada yer almaktadır, belirtmiş olayım.
Boğazın dokuz boğum olduğunu unutunca, kendini siyasetin zaptiyesi zannedince insanın işte aynen böyle şirazesi kayıyor...

****

Adaylardan çok çalışan vekiller

31 Mart öncesinde partilerin çalışmaları sürüyor.
Yerel seçimlerin aktörleri olan belediye başkanı, meclis üyesi, muhtar adayları sokak sokak gezerek vatandaşı dinliyor.
Ancak bazı milletvekilleri de var ki, bazı adaylardan daha çok çalışıyor.
Gün içerisinde proje lansmanı-açılış-sokak turu-hemşehri derneği-miting-sokak turu programı ile ilerleyen vekiller, neredeyse 24 Haziran'dan daha fazla efor sarf ediyor.
Tabi bu durumda partiye hizmet aşkının yanı sıra muhtemel bir başarısızlık durumunda kendi hanelerine yazılacak eksinin de payı var...

 

  Bu yazı 4005 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI