Bugun...

'Yeni Nilüfer' daha heyecanlı! - 10 Temmuz 2019

 Tarih: 10-07-2019 09:10:00

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, ziyaret turu kapsamında gazetemizde konuğumuz oldu.

Bursa'nın cazibe merkezi konumundaki Nilüfer'in mimarlarından olan Erdem, başkanlığı dönemi ile başlayan 'Yeni Nilüfer'in detaylarını bizimle paylaştı.

Önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in ardı ardına kazandığı seçimler ile başarının alışkanlık haline geldiğini ve heyecanın yavaş yavaş kaybedildiğini tespit ettiğini dile getiren Turgay Erdem, Bozbey'e 'Gerekirse beni dahi değiştir' dediğini anlattı.

Bozbey'in ardından Nilüfer'in gelecek vizyonunun daha sağlam adımlar üzerine konumlandırılması için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Erdem, 31 Mart Seçimleri'nde elde ettiği yüzde 62'lik oy oranı ile de rekor kırdı.

Hedeflerinin çocuklarla, gençlerle büyüyen bir Nilüfer olduğunu anlatan Başkan Erdem, çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini dile getirdi.

Konuğumuz Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem olunca, laf ister istemez 31 Mart'taki Büyükşehir seçimlerine de geldi.

Turgay Erdem, Mustafa Bozbey'in kampanya sürecinde yoğun çalışmasının yanı sıra aleyhinde yürütülen algı operasyonları ile de mücadele ettiğini anlattı.

Tabi ki bu süreçte bazı parti mensuplarından gerekli desteğin alınamadığını da sözlerine ekledi.

****

Ulaşım derdi

Daha önce de dile getirmiştim, aralıklarla da olsa ısrar edip yazmaya devam edeceğim.

Nilüfer yönüne doğru şehir içi ulaşım anlamında büyük bir problem var!

Metro ile entegre olan bazı besleme hatların saat 20.30 olunca kontak kapattığı, şehir merkezi-Nilüfer hattında çalışan belediye otobüslerinin saat 20.00'den sonra çalışmadığını görüyoruz.

Görmekle de kalmıyor, birebir tecrübe ediyoruz.

Nilüfer'e ulaşımın metro ağırlıklı sürdüğü, yanına da bir iki otobüs hattının 'part-time' eklendiği bir sistem ile yaşayan bir şehir oluşturma hedefi maalesef lafta kalır...

****

Ağacın kesildiği yerde 'yurt' olmaz

Ankara'da bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kampüsü içerisinde bulunan ve 'Kavaklık' olarak nitelendirilen ağaçlık alan, KYK Yurdu yapılacağı gerekçesi ile elektrikli testerelerin gadrine uğradı.

Öğrenciler, aktivistler, muhalefet vekilleri olay yerine giderek kesimi durdurmak için çaba gösterdi.

Lakin girişimler sonuçsuz kaldı. Ağaçlar, yurt yapılacağı gerekçesiyle kesildi.

Elbette yurt yapılacak tek yer orası değildi. Ancak her ne hikmetse o bölge seçildi.

Memlekette son zamanlarda peydah olan yeşile, ağaca karşı bir tutum var. Yeri geliyor asırlık ağaçlar 'muhteşem projeler' için kesiliyor, yeri geliyor lüzumsuzun biri yolda yürürken gördüğü fidanı kırıyor.

Ağaç kıymetlidir efendiler. Yeşil değerlidir.

Kıymetli yetkililer ‘Kıyametin kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikiniz’ hadisini düstur edinseler de bizi betonun kurtarmayacağını idrak etseler ne güzel olurdu...

  Bu yazı 6150 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI