Bugun...
SON DAKİKA

Teşkilatların ateşi düşmüyor - 11 Şubat 2019

 Tarih: 11-02-2019 08:17:00
Furkan KAHRAMAN
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin aday belirleme sürecinin tamamlanmasının ardından Ankara Spor Salonu’nda aday tanıtımını yaptı, partisinin manifestosunu açıkladı.
Kılıçdaroğlu, CHP’li yerel yönetimler olarak kırsal kalkınmaya destek vereceklerini, kent kültürünün oluşmasına destek sağlayacaklarını, doğa dostu şehirler oluşturacaklarını, ulaşım ve alt yapı sorunlarının çözüleceğini, kooperatiflerin geliştirileceğini, hakkı hukuku ve adaleti savunacaklarını söyledi. 
Toplantıda, CHP’nin Bursa belediye başkan adayları da tanıtıldı. 
Bursa adına sahnede Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gürsu Belediye Başkan Adayı Funda Türkcoş Pekiner, Harmancık Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan, Kestel Belediye Başkan Adayı Yıldıray Atlı, Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz, Nilüfer Belediye Başkan Adayı Turgay Erdem, Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın, Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun ile CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş ve CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan, Lale Karabıyık, Orhan Sarıbal yer aldı.
CHP’nin Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey açıklanan bildiri sonrası, “Zaten yıllardır Nilüfer’de uygulamış olduklarımızı, daha gelişmiş şekliyle bugün seçim bildirgesinde görmenin de mutluluğunu yaşadık” dedi.
Bursa halkının Nilüfer’de yapılan icraatları Bursa’nın genelinde görmek isteyip istemediğini 31 Mart gecesi hep birlikte göreceğiz…
Ancak Millet İttifakı’nın Bursa özelinde CHP’de yarattığı tahribat sürüyor.
Genel Merkez’in kararını kabullenemeyen bazı teşkilatların yakın zamanda istifa edeceği dile getiriliyor. 
Seçim tarihi giderek yaklaşırken, teşkilatların ‘istemezük’ tavrı CHP’nin en büyük sorunu olarak kalmaya devam ediyor…
****
 
Kentsel dönüşüm önemli mesele
 
Bursa Emlak Müşavirleri Odası’nın düzenlediği programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendisine kentsel dönüşüm konusunda eleştiri yönelten Büyükşehir Adayı Bozbey’e yanıt verdi.
Aktaş, Bozbey’e “Bunların ruhsatlarını kim verdi? Ruhsatını vermeyeceksin o zaman. Bununla alakalı gerekli duruşu göstereceksin” dedi.
Seçim sath-ı mailinde aday vaatlerinde en çok ilgiyi çeken başlıklardan biri şüphesiz kentsel dönüşüm. 
Bursa gibi depremselliği yüksek olan, bina stoğu sıkıntılı olan bir şehirde çözüm bekleyen çok sayıda proje var.
Vatandaşın dönüşüm endişelerini gideren aday, yarışta bir adım öne geçecek gibi duruyor…
 
****
Bursa’da neden bu kadar çok kararsız var?
 
Araştırma şirketlerinin düzenlediği seçim anketlerine göre Türkiye genelinde kararsız seçmenin en yüksek olduğu illerden biri Bursa…
31 Mart’a kadar da bu süreç devam edecek gibi görünüyor.
Ancak kararsızlık oranının bu kadar yüksek oluşu ilgi çekici.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve geldikten sonra özellikle ulaşım konusundaki projelerle dikkat çekti. Seçim çalışmasının temelini de bu oluşturuyor.
Mustafa Bozbey ise, 20 senedir Nilüfer’de edindiği tecrübe ile Bursa’yı daha ileri taşımayı vaat ediyor.
Peki seçmeni ne düşündürüyor?
İşte bu noktada, AK Parti’nin handikapının geçmiş dönemlerde belediyecilik politikalarında uygulanan hatalar olduğunu,
CHP’nin handikapının ise Mustafa Bozbey rüzgarına rağmen parti teşkilatının halktan uzak oluşu ve kendi içindeki taht kavgaları olduğunu söylemek mümkün…
 
 
 
  Bu yazı 2846 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI