Bugun...

Bursa’da en başarılı belediye başkanı kim? - 11 Ekim 2018

 Tarih: 10-10-2018 22:35:00
Kemal CANKAYA

Yerel seçim sürecinin başlaması ile birlikte, belediye başkanları ve aday adayı olacak isimler hakkında anketler yapıyorlar.

Bu anketlerin içinde daha şeffaf olan ise internet üzerinden yapılan anketler. Orada vatandaşların başkanlar ve adaylarla ilgili ne düşündüklerine dair yorumları da görüyorsunuz.

Bursa Bakış haber sitesinin yaptığı, Bursa’da en başarılı belediye başkan kim? başlığı altında bir anket çalışması var.

Büyükşehir  Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar isimleri üzerinde değerlendirmeler yapılıyor.

Yapılan yorumların büyük çoğunluğunda AK Partili belediye başkanlarına yönelik eleştiriler bulunurken, başarılı bulunan iki isim var; Alinur Aktaş ve Mustafa Bozbey.

Bu ankete katılanlar arasında 400’ün üstünde yapılan yorumda 300 civarında kişi, 30 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Mustafa Bozbey’i Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyor.

Tabi buradan yapılan yorumları uzun uzadıya anlatmayacağım, merak edenler Bursa Bakış haber sitesine girerek yorumları okuyabilir.

Eleştirilerin büyük çoğunluğu ise Osmangazi ve Yıldırım belediyelerine geliyor.

Alinur Aktaş’ı başarılı bulanlar da azımsanmayacak sayıda.

Aktaş, görevden alınan Recep Altepe’nin yerine atanmasından sonra, aldığı belediyenin borç batağında olması nedeni ile pek fazla eleştiriye maruz kalmıyor.

Alinur Aktaş’ın görev süresi çok kısa zaman içine denk geldiği için, zamanının büyük çoğunluğunu tasarruf tedbirlerine ayırdığını, bu nedenle zamanın yetersizliğinden yeni projeler ortaya koyamadığını, yarım kalan projelerin tamamlanması için zamanla yarıştığını düşünenler var.

Genel tabloya baktığımızda, CHP Bursa’da Büyükşehir’i kazanmak istiyorsa, Mustafa Bozbey’in Büyükşehir adaylığında girmeli seçime.

Aksi durumda CHP’nin Büyükşehir’i kazanması zor görünüyor.

Başarı bir anlamda izafi bir kavram olmakla birlikte, belirli kriterleri olması gereken bir durum. Kiminin başarısız bulduğu belediye başkanını, kim başarılı bulabiliyor.

Aslında başarı, başarısızlık ölçütüne duygular girdiği zaman, kimse objektif değerlendirmede bulunamaz.

Bu süreçte anketler fırtınası yaşayacağız;

taraflı tarafsız, yalan yanlış anketlerle ortalığı bilgi kirliliği saracak!

Spor skorunda olduğu gibi, ben Hatice’ye değil, çıkacak neticeye bakarım.

Gerisi varsayımdan öteye geçmez…

 

 

  Bu yazı 4860 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI