Bugun...

CHP’de sürpriz olmayan Hayri Türkyılmaz kararı! - 5 Ocak 2019

 Tarih: 05-01-2019 09:01:00
Kemal CANKAYA

CHP’de Bursa düğümü çözüldü. Günlerdir beklenen karar dün CHP Parti Meclis’inde yapılan oylama sonrası karara bağlandı.
Bursa Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkan adayı Turgay  Erdem, Mudanya  Hayri Türkyılmaz olarak açıklandı.
Aylardır bir türlü netleşmeyen CHP adayları ile ilgili yorumlar yapıldı.
Özellikle Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz hakkında bazı söz gazeteciler tarafından olumsuz algı yönetimine karşı CHP Parti Meclis Türkyılmaz ile devam kararı aldı.
Hayri türkyılmaz’ın ikinci dönem adaylığı konusunda Mudanya’da bazı muhalif kanatların yürütmüş olduğu olumsuz algı CHP yönetim kadrosunda karşılık görmedi.
Mevcut tabloya baktığımızda Mudanya’da CHP seçimi açık ara ile kazanacak  gibi görünüyor.
Her ne kadar CHP içerisinde muhalif  görünen isimler Hayri Türkyılaz’ın adaylığından memnun görünmese de, Mudanya kamuoyunda Türkyılmaz anketlerde önde çıkıyor.
AK Parti kulislerinde edindiğim bilgilere göre, Hayri Türkyılmaz’ın karşısına aday olarak eski  İle Başkanı Ahmet Murat Ünal’ın çıkacağı söyleniyor.
Böylesi bir durumda  AK Partili  seçmenlerin büyük çoğunluğu tercihlerini Hayri Türkyılmaz’dan yana kullanacaklarını ifade ediyor.
Mudanya’da CHP ikinci bir dönemde tekrar Mudanya’yı yönetecek.
Türkyılmaz’ın yapılan anketler sonucunda, rakipleri olan diğer adaylara fark attığını daha önce biliyoruz.
Hatta son dakikaya kadar Hayri Türkyılmaz’ın aday gösterilmeyeceği beklentisi içerisinde olanlar olduğunu biliyorum.
Her ne kadar CHp içerisinde tepkiler olsa da, AK Parti içersinde Murat Ünal’ın adaylığına tepki gösterip CHP’ye oy verecek seçmen olduğunu görüyorum.
Yani tepkiler karşılıklı olarak birbirini nötrü ediyor.
Tabi her şeyden önce Belediye Başkan adayı dışında oluşturulacak belediye meclis üyesi listesi belirleyici çok önemli bir öğe olduğunu başkanlar iyi biliyor.
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile yaptığım telefon görüşmesinde,  “Geçte olsa beklenen bir süreçti, bizler ödün vermeden dürüst , şeffaf bir şekilde Mudanyalılara hizmet etmeye devam edeceğiz, bizim yarım kalan projelerimize devam edeceğiz. Ben Mudanyalılardan iki dönem için görev istemiştim, yapılan anket çalışmalarında Mudanyalılar partime bir dönem daha devam etmem noktasında bir tercih bildirdi. Parti Meclisi Mudanyalıların tercihi karşısında bir dönem daha devam kararı verdi” dedi.
Mudanya Hayri Türkyılmaz ile devam kararı aldı…

 

  Bu yazı 7141 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI