Bugun...

Mudanya ortak akılla yönetilecek! - 8 Kasım 2018

 Tarih: 08-11-2018 13:12:00  -   Güncelleme: 08-11-2018 14:02:00
Kemal CANKAYA

 

Yerel seçim sürecinin başlaması ile birlikte, başkan aday adayı olan isimlerin projelerine ilişkin düşüncelerini alıyorum.

Dün, CHP Mudanya Belediye Başkan aday adaylarından biri olan Sami Kahveci ile yaptığım görüşmede, seçilmesi durumunda projelerinin neler olduğunu sordum.

Kahveci kendisinin, 4 T hedefi olduğunu ifade etti.

4 T’nin açılımının ne olduğunu sorduğumda,

Tarım, Turizm, Tarih, Trafik olarak açıkladı.

Şunları dile getirdi:

‘’Mudanya’nın önceliği olarak, bu değerleri ön plana çıkarmak, belediyelerin rutin işlerinin dışında, kent ekonomisine artı değer katacak projeler ortaya koymak gerekir. Bir Mali Müşavir olarak, hesabı kitabı iyi bilirim, aynı zamanda, kendi köyüm olan Mirzaoba’da çiftçilik yapıyorum.  Bu nedenle çiftçinin, köylünün sorunlarını yakından takip ediyorum. Mudanya’nın tarım ile iştigal eden köylerine daha kaliteli, doğal, bereketli, ürün alabilmeleri için bilimsel anlamda çalışmalara öncelik vereceğim.’’

Şöyle devam etti:

‘’Kentimizin en önemli değerlerinden tarih ve turizm, bugüne kadar hiçbir yerel yönetimin bu değerleri önemsemediğini görüyoruz. Yaptıkları sadece çarpık imarlaşma ile kentin güzelliğine, tarihine, turizmine beton dökmüşler, Mudanya tarihte birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış kadim bir şehir. Yakın tarihimizde ise dünya barışının temellerinin atıldığı, Mudanya Mütarekesi var. Daha önceki dönem belde belediyesi olan, Tirilye Mahallemiz hala tarihi doğallığını koruyor. Burada yok olmaya yüz tutan eski yapılarımızı aslına uygun olarak restorasyonunu yaptırıp, İzmir’in Şirince’si gibi, yerli yabancı turistlerin ziyaret edeceği cazibe merkezine çevirmek hedeflerim arasında.

Diğer taraftan Mudanya’nın kanayan yarası haline gelen trafik sorununa nihai çözüm için projelerim var. Trafik ile ilgili projemin detaylarını aday gösterilmem durumunda Mudanyalılarla paylaşacağım.’’

Projeler iyi güzel de, asıl sorun ise, Mudanya’da CHP’nin yaşadığı iç kavgalar nedeni ile nasıl bir seçim çalışması yürüteceği.

Buna ilişkin düşüncelerini şu şekilde açıladı:

‘’Sağlıklı bir seçim çalışmasını yürütebilmek adına, örgüt içerisindeki kırgınlıkların, küskünlüklerin son bulması için, tüm gruplarla, kişilerle görüşüp asgari müşterekte buluşturacağım. Bir ağabey, bir partili yoldaş olarak parti içerisi dahil olmak üzere, tüm Mudanyalılarla birlikte barış içerisinde ortak akıl ile kenti yönetmek tek hedefim. Seçimi kazanmanın tek yolu ise kendiniz ile kent ile barışık olarak yola çıkmak.’’

Neden aday adayı olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

‘’Son dört buçuk yılda yaşananlara baktığımda Mudanyalılarda bir memnuniyetsizlik görüyorum. Bir Mudanyalı olarak, üzerime düşen bir siyasi görev olarak, Mudanya’yı daha iyiye, daha güzele taşımak için aday adayı oldum. ‘’

Sami Kahveci, uzun yıllardır tanıdığım bir insan, kimse ile sürtüşmeye, kavgaya girmeyen, her kesim ile barışık, iyi ilişkiler içinde olan saygın bir siyasetçi.

CHP’de 1992 yılında siyasi hayata atıldı. Yılmaz Akkılıç döneminde olmak üzere 4 dönem il yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı, saymanlık görevi yaptı.

Nilüfer Belediyesi Meclis üyeliği görevlerinde de bulundu.

Hiçbir zaman siyasi çizgisinden ödün vermeden partili olma sorumluğunu iyi bir şekilde ifa eden, nadir insanlardan biri olduğunu pratiğinde gördüm.

Kahveci son olarak, seçilmesi durumunda Mudanya’da bulunan tüm STK’larla birlikte, şehrin imajına uygun kendi ile kentiyle barış içerisinde bir belediye başkanı olarak, hangi siyasi düşüncede olursa olsun, her kesime dokunacağını, Mudanya’nın kendisinin dönemimde çağdaş, modern mutlu insanların şehri olacağını belirtti.

 

 

  Bu yazı 7667 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI