Bugun...

İmara mimar gerek - 14 Şubat 2019

 Tarih: 14-02-2019 09:03:00
Mehmet YILMAZ

CHP Nilüfer Belediye Başkan adayı önceki gün gazetemizin konuğuydu.
Her zaman güçlü liderlerin boşalttığı koltukların kolay doldurulamayacağı düşünülür. 
Nilüfer’i gülümseten başkan, Mustafa Bozbey’den sonra da Nilüfer’de Belediye Başkanlığı yapmanın kolay olmayacağı düşünülebilir. Ancak unutulmamalıdır ki, ekip çalışmalarında her zaman liderin sahnede olmasına karşılık, sahneye çıkmayan, sahne gerisinde, işin mutfağında çalışan güçlü bir ekip vardır. Mimar Turgay Erdem de ziyarette yaptığı konuşmada on beş yıldan beri bu işin mutfağında olduğunu söyledi. 
Her ne kadar bahşişi garson alsa da, yemekteki lezzet aşçının eseridir!
Rakibi İnşaat Mühendisi Necati Şahin’in Nilüferde geleneğin sürmesi gerektiği tezine karşılık, Nilüfer’e artık bir mimarın elinin değmesi gerektiğini belirtenTurgay Erdem, kendinden emin. “Yöneticilerin görevi insanların hayatını kolaylaştırmaktır” diyor. 


Projelerle ilgili çalışmalarının devam etmekte olduğunu, zaten bu konuyla ilgili oldukça verimli bir arşivleri bulunduğunu belirtti. Şu anda devam eden ve Bozbey’den sonra devam edecek projelerinin olduğunu söyledi. “Nilüfer’i gülümsetmeye devam ettirmek için çaba sarf edeceğiz” diyor.  
Nilüfer’i üç bölge olarak ele alıyor. Birincisi, altyapılarını ve sosyal donatılarını bitirmiş yerleşim bölgesi. İkincisi inşaatların devam etmekte olduğu Kayapa, Hasanağa, Göçmen konutları ve Görükle. Üçüncüsü de Doğanköy, Badırga ve Görükle Mera alanı. Her üç bölgenin de ihtiyaçlarının farklı olduğunu, buralarda yaşayan insanların mağduriyet yaşamamaları için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
En son açıklanan Ulaşım mastır planında Nilüfer İlçesinin 2035 yılında nüfusunun 975 bin olacağı var sayılıyor. Bu gün nüfusunun 441 bin olduğu göz önüne alındığında, on altı yıl sonra Nilüferin nüfusu iki katını geçeceği görülüyor. Bu kadar hızlı bir nüfus artışının kolay kolay yönetilebilir olmadığının farkında. Gerekli planlamaların ehil ellerle yapılacağını, bir marttan sonra da projelerini açıklayacağını belirtiyor. 
İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı ve yöneticileriyle çok uyumlu bir koordinasyon içerisinde çalışmaya devam ettiklerini, sık sık bilgi alışverişinde bulunduklarını, meclis üyesi adaylarının kesinleşmesinden sonra da seçim çalışmalarını birlikte yürüteceklerini belirtiyor. Millet İttifakının oluşturduğu güç birliğiyle Nilüfer’de bu güne kadar alınan oyların üzerinde bir oy alacağına inanıyor.
Bu seçimin diğer seçimlerden çok farklı olacağını, algı oyunlarının Nilüferde ve Bursa’da işe yaramayacağını düşünüyor. Sokağın nabzından emin. 
Nilüfere yeniden imara bir mimar eli değecek gibi görünüyor.

 

  Bu yazı 2867 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI