Bugun...

Zaman, Hizmet Üretmek Zamanıdır - 14 Nisan 2019

 Tarih: 14-04-2019 00:06:00
Mehmet YILMAZ

31 Mart Yerel Seçimlerinde Yıldırım Belediye Başkanlığına seçilen, Oktay Yılmaz, 8 Nisan Pazartesi günü mazbatasını alarak,  geçtiğimiz salı günü görevine başlamıştı. Dün saat 11:00’de 2019-2024 Yıldırım Belediye Meclis Üyeleriyle ilk toplantısını yaptı.

Belediye Başkanı Yılmaz açılış konuşmasında, “Değerli Meclis üyeleri, Milli iradenin tecelli ettiği meclisteyiz. Mazbatalarımızı yani emanetlerimizi aldık. Seçimler geride kaldı. Seçim sathı mahallinde söylenenler geride kaldı. Zaman, hizmet üretmek zamanıdır. Hizmet üretmek, Belediyenin yasal sorumlulukları ve şehrin ihtiyaçlarına yönelik temel uygulamalardan ibaret değildir.

Hizmet üretmek, binalarımızın, sokaklarımızın, mahallemizin yaşanılabilir, şehrin unsurları kılınmasıdır.Hizmet üretmek, insanımızın yeteneğini, hayallerini destekleyici projeler üretmektir.Dolayısıyla, meclisimiz fikri hür, vicdanı hür, akıletme ve üretme merkezidir. Halkımız hizmet üretelim diye bizi seçti!

Yerel meclisler devlet sektörü gibi alınmış memurlar ve yasal görevlerden ibaret değil; halkın iradesini, halkın taleplerini, halkın değerlerini “hizmet üretmek”misyonuyla somutlaştırmaktır. İnanıyorum ki, meclisimiz bu bilinç ve duyarlılıkla hizmet üretme fabrikası gibi çalışacaktır” diye sözlerine devam etti.

Farklı fikirler, metotlar, seçenekler, yorumlar en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginlik sadece bizi yaratan Allah’ın kudretini gösteren renk, dil, tip üzere farklılıklarından ibaret değildir. Yani doğuştan gelen farklılıklarından ibaret değildir zenginliğimiz. Farklı şehirde doğup büyümemizden kaynaklı kültürel farklılıklardan ibaret değildir.

Bir de farklı fikirler üretmek, farklı seçenekler sunmak, farklı yol tutuşlar çizmek de bizim zenginliğimizdir. Kuşkusuz zenginliğimizin oluşturulduğu ve sergilendiği en büyük demokrasi alanı meclistir.

Gerek bireysel,  gerekse içinde bulunduğumuz siyasi tercihlerimizden dolayı, siyaset etme çizgisini meclisimize yansıta bilmeli ve hizmet üretme noktasında seçenekleri zenginleştirmeliyiz.

Kuşkusuz seçim öncesi her partimizin vaatleri, projeleri, yol haritası vardı. Mecliste de bu çerçeveden fikir beyan etmek, teklif sunmak, uygulama olması için şartları değerlendirmek en tabi hakkımız. Ancak artık biz “seçilmiş temsil” üyeleriyiz. En iyisini ortaya koymak ve uygulamaktan sorumlu milli irade adresiyiz” dedi. Yeni seçilen üyelere başarılar dileyerek açılış konuşmasını tamamladı.

Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasından sonra Başkan, yeni seçilen üyelerle tanıştı ve tek tek rozetlerini taktı.

Daha sonra Siyasi Başkan yardımcılıklarına seçilen Yaşar Elmas, Siyasi Başkan Yardımcıları Yaşar Elmas, Ali Mollasalih,  Servet Hocaoğulları ve Yusuf Demirok meclis üyelerine tanıtıldı.

Yıldırım Belediyesi 2019 yılı seçimlerine geçildi. Belediye Meclisi 1. Başkan vekilliğine Ali Çiftçi, 2. Başkan Vekilliğine de Ahmet Sağdıç seçildi.

Belediye Meclisi Asil Divan Katipliklerineİmren Çavuşoğlu ve Ahmet Aksu, yedeklere de Nazlı Merve Eryılmaz ile Fatih Kara seçildi.

Belediye encümen üyeliklerine Cahit Güner, Hızır Çetinkaya ve Şenol Çulcu seçildi.

Komisyon üyeliklerinin seçimine geçildi. Komisyon üyeliklerine Ak Parti üçer üye, CHP ve MHP birer üye verebildi. İyi Parti üye veremedi.

Komisyon seçimlerinin tasnifi sırasında parti sözcüleri söz aldı. Muhalefet temsilcileri Yıldırım ve Yıldırım’da yaşayanların lehine alınacak her kararda destek olacaklarını, halkın aleyhine alınan kararlara da karşı duracaklarını bildirdiler.Ak Parti sözcüsü de birlik ve beraberlik içerisinde Yıldırım’da yaşayanların problemlerini çözmeye çalışacakları,  olumlu katkı koyan her düşünceye açık olduklarını belirtti.

Uyum içerisinde yapılan bu toplantının sonuçlarını bekleyip göreceğiz. Burada söylene güzel sözler ve düşünceler davranışlara da yansırsa kazanan Yıldırım olur. İlçemiz, problem değil çözüm üretecek ve Yıldırım’a değer katacak projelerin hayata geçirilmesini sabırsızlıkla bekliyor.

 

 

 

  Bu yazı 3089 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI