Bugun...

CHP’nin hedefi Büyükorhan - 16 Kasım 2018

 Tarih: 15-11-2018 22:55:00
Raif YİĞİT

Evet başlığı yanlış okumadınız.  AKP’nin Bursa’da en yüksek oy yüzdesine sahip ilçe olan Büyükorhan’da CHP’liler belediye başkanlığını kazanacaklarına inanıyorlar ve oldukça iddialılar. CHP’lileri bu kadar iddialı hale getiren, CHP’ye özgüven patlaması yaşatan olay yada olaylar  nedir?

Bilindiği gibi CHP Merkez ilçeler ve İznik ile Büyükorhan haricinde ki 11 ilçenin belediye başkanın adayını Parti Meclisi kararıyla açıkladı. 10 bin seçmene sahip,  üstelik AKP’nin ezici üstünlüğü bulunan bir ilçe niye bekletilir? Üstelik Büyükorhan’da CHP’den  adaylık için  başvuran sadece 1 isim var.

CHP’li kaynaklar mevcut Başkan Hasan Taş’ın AKP’den aday gösterilmesi halinde seçimi % 100 kazanacaklarına inanıyorlar. Bu konuda yapılmış saha araştırmaları da var.  Mevcut Başkan Hasan Taş’ın geçen 5 yıllık süreçte çok gel-gitli bir yönetim anlayışı sergilediği, kredibilitesi ve saygınlığını özellikle ilçe merkezinde yaşayan halk  tarafından  yitirdiği görünen bir gerçek.

Bursa kamuoyunun da gündeminde olan Karaağız  Köyündeki biyokütle enerji  santralinin yapımı konusunda köylülerden yana değil de, müteahhit firmanın yanında yer alması, köylülere kameralar önünde hakaret etmesi  Hasan Taş’ı zor olan  durumunu daha da zorkaştırdı.

Oylat’ta  Büyükorhan muhtarları ve Köy derneklerinin başkanlarıyla yaptığı toplantıda İbrahim Zübükzade’ye bile nal toplatan cingözlüğü Hasan Taş’a olan güvenin yok olmasına son noktayı koydu. Bilmeyenler için tekrar özet geçelim.  Büyükorhan Belediyesi  mahalle muhtarları ve köy dernek başkanlarını Oylat’ta bir otelde topluyor. Toplantıda yapılması planlanan biyokitle enerjisi santralinin sunumu yapılıyor. Sunum yapılırken tüm katılımcı muhtar ve dernek başkanlarından  “toplantıya kimlerin katıldığını belirlemek” için imza alınıyor.    Ardından  güzel bir üst yazı yazılıp, ekine de hazirun listesi imzalarını ekleyip Ankara’ya “ Büyükorhan’daki muhtarlar ve dernek başkaları  santrali istiyor” diyerek bir cambazlık yapılıyor. Üstelik bu şeytana pabucunu ters giydiren  dalavere, Büyükorhan Belediyesinin sayfasından da yayınlanıyor.

Büyükorhan Belediyesi sayfasından bildiriyi okuyan muhtarlar ve dernek başkanları Belediye Başkanı Hasan Taş’ı topa tutuyor.

 


 

AKP Büyükorhan’da Hasan Taş veya mevcut 15 aday adayından  kimi belediye başkan adayı gösterirse; CHP adayını ona göre belirleyecek.  CHP güçlü bir adayla AKP’nin rekortmen ilçesinde seçimi kazanacağına inanıyor.

  Bu yazı 12217 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI