Bugun...

SP'nin beyaz atlı doktor adayı - 23 Mart 2019

 Tarih: 23-03-2019 00:04:00
Türkan GENÇ

Saadet Partisi Yıldırım Belediye Başkan adayı Dr. Sadettin Sadi Sesli önceki gün gazetede konuğumuz oldu. Sadettin Bey ilk olarak Yıldırım ilçesini nasıl bulduğunu, ilginç bir şekilde anlattı.

Yıldırım'ın mevcut durumuna, 100 üzerinden bir puan veriyor. Bu bir puanı da insanları çok güzel diyerek verdiğini söylüyor. Kentsel dönüşüm adı altında insanların kutu gibi evlere hapsedilmesini çok yanlış bulmakta.

Kentsel dönüşümün insan odaklı olması gerektiğini vurgulamakta. Bu konuda insanların ceplerinden para çıkmamalı düşüncesinde. Yıldırım'da hayata geçirmek istediği ciddi projeleri var... Kültür, Eğitim, Sağlık Merkezleri planlıyor. İçlerinde güzel sanatlar, müzik, kişisel gelişim alanları olacak.

İpekböcekçiliğini geliştirme projesi kapsamında, üretilecek şal ve ipek halıların satılarak gelir elde edileceğini, hatta satış yerlerinin dahi hazır olduğunu belirtmekte. Yerin altına katlı otoparklar, sıfır atık projesi, atıklara puan verme sistemi planlıyor.

Şifa merkezleri kurarak, alternatif tıp uygulamalarını yaygınlaştırma, projeleri arasında yer alıyor.

Bunlardan başka da plan ve projeleri var tabi. Sadettin Bey, projelerinden ziyade, kendisini anlattığında çok yönlü yapısıyla dikkat çekiyor.

Mesleği tıp hekimliği. Uzun yıllar aikido sporuyla ilgilenmiş, antrenörlük sertifikasına sahip.

Kayakçı, su altı dalıcısı, motorsiklet binicisi, yamaç paraşütçüsü aynı zamanda.

Bütün bu özelliklerini sıralayınca doğrusu şaşkınlığımızı gizleyemedik, hekimlerin adrenalin tutkusuna somut bir örnek, hatta bizim Genel Yayın Yönetmeni Fikret Sönmez, bütün bu işlerin yanında belediye başkanlığı için nasıl zaman bulacağını sordu espriyle.

Ekibinin çok tecrübeli isimlerden oluştuğunu söyledi. Eşi de kendisi gibi hekim olan Sadettin Sesli, iki erkek çocuk babası. Aynı zamanda dört atı, iki köpeği olduğunu da öğrendik. Yeni bir tay almış, adını da Yıldırım koymuş. İnsanların özgürlüğünü çok önemsiyor.

Dürüstlük, şeffaflık, ahlak, Allah korkusu ve çalışmanın kutsallığını da. Saadet Partisi bu dönem iki doktor aday bulmuş.

İkisi de İYİ Parti'den gelmiş. Birisi, Gemlik adayı Dr. Adnan Bıyıklı, diğeri Yıldırım adayı Sadettin Sadi Sesli.

Anlaşılan o ki, Saadet Partisi Bursa'nın acilen tedaviye ihtiyaç duyduğunu düşünüyor.

Bakalım buna imkan bulabilecek mi?

 

****

İki liderden ortak miting

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önümüzdeki hafta Bursa'da birlikte düzenleyecekleri ortak mitingle, Millet İttifakı'nın görüşlerini dile getirecekler. İki lider 28 Mart Perşembe günü saat 14.00'da Gökdere Meydanı'nda Bursalılara hitap edecek.

****

Ne olursan ol...

Ne olursan ol; önce nefsinin öğretmeni,  vicdanının öğrencisi ol.

Platon

****

Günün Sözü

''Mutlulukk yaşadığın hayat tarzında değil, hayata bakış tarzındadır.''

Tolstoy

  Bu yazı 6060 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI