Bugun...

Başkanların hizmet zamanı - 9 Nisan 2019

 Tarih: 09-04-2019 08:31:00
Türkan GENÇ

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dün mazbatasını aldı. Bu kez atanmış yerine, seçilmiş başkan olarak koltuğuna oturdu.

''Artık konuşma değil, icraat zamanı'' diyor Alinur Başkan. Görevinin çok kutsal ve sorumluluk gerektirdiğini dile getiriyor.

Ulaşımda, yeşil alanda, imarda, turizmde, ekonomide saat gibi işleyen bir şehri oluşturmak için çalışacağını belirtiyor.

''Bursa'ya değerler katmak için var gücümüzle çalışacağız. Her türlü imkanı seferber edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın'' demekte.

Bir de duasından bahsetmekte. Şöyle dua ediyor Alinur Başkan:

"Ya Rabbi bu gemiyi, bu limana hiç su aldırmadan sağ salim yanaştırmayı nasip et.''

Dün, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,  İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da mazbatalarını aldılar.

Osmangazi'de üçüncü 'ustalık' dönemine seçilen Mustafa Dündar, vatandaşın güvenini boşa çıkarmadan, önümüzdeki 5 yılda da onlara layık olarak görevini hakkıyla yerine getireceğini belirtiyor.

Görevi İsmail Hakkı Edebali'den devralan Yıldırım'ın yeni başkanı Oktay Yılmaz da, ''Bu makama Şehr'ül Emin denilmiştir. Bu da bir şehrin güvenilir idarecisi olmak, halkına hizmet ederken Hakk'a, Hakk'a hizmet ederken halka hizmet ettiğini bilen olmaktır" diyor.

Seçim heyecanı ve çekişmelerinden sonra yeni bir süreç başladı. Mazbatalarını alan başkanlar vira Bismillah dedi, göreve hazırlar. Başkanlara görevleri hayırlı olsun. Başarılı olmalarını içtenlikle dileriz.

5 yıllık hizmet süresi var. Genel seçimlere bu sürenin yansıması çok önemli olacak. Vatandaş bir nevi ittifakları test edecek. Bu hizmet yarışını halkın gözünde kazanan genel seçimlerde de kazanacak.

Bursa, muhafazakar seçmenin ve Cumhur İttifakı'nın kalesi konumunda olduğundan dolayı, halk iyi hizmetler, yatırımlar, projelerin hayata geçmesini istiyor.

Bursa AK Parti'nin elindeki tek büyükşehir. Bu nedenle de belediye borçlu bile olsa, buraya yatırımların akacağı yönünde bir algı ve beklenti var.

AK Parti ve Cumhur İttifakı devam ederse, bunun için Bursa son şansları olabilir. Millet İttifakı'ndan Bursa'nın kılpayı alındığı unutulmamalı.

Biz siyasilere gördüklerimizi, eksikleri, yanlışları, durumu objektif olarak anlatmazsak, yansıtmazsak, suçlu hissederiz, bu şehre ihanet etmiş oluruz.

İyi niyetimizle, yapıcı eleştirilerimizle, başkanlara hizmet yolunda bir nebze ışık tutabilirsek ne mutlu bize.

Başkanlarımız da bizleri dikkate alırsa, güzel şeyleri birlikte bir bütün olarak başarabiliriz.

Farklılıklarımız, zenginliklerimiz olarak görülmeli. Bütün seslere kulak verilmeli.

Mütevazılık elden bırakılmamalı.

AK Parti'nin Bursa'da kaybedecek zamanı yok.

Alinur Aktaş'a partisi, seçmen güvendi, şans verdi, inanıyorum ki bu güven boşa gitmeyecektir.

Hep birlikte elele verip Bursa'nın çıkarlarını koruyalım.

Kentimize saygımızı gösterelim.

****

Dürüst insan...

Her zaman dürüst olma

cesaretini gösteren bir insan,

hiçbir zaman yalan söyleme

ihtiyacı duymaz.

George Herbert

****

Günün Sözü

''Ne adaletsiz bir dünya,

kimi günahlarıyla yükseliyor,

kimi iyilikleriyle kaybediyor.''

Sheakspeare

 

                                 

  Bu yazı 6835 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI