Bugun...

Yıldırım için yeni projeler... - 15 Mart 2019

 Tarih: 15-03-2019 00:27:00
Türkan GENÇ

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı Oktay Yılmaz, dün Barış Manço Kültür Merkezi'nde projelerini açıkladı. Oldukça kapsamlı anlattığı projelerini açıklarken, salondaki coşku hayli yüksekti. Oktay Bey'in sözleri gençler tarafından sık sık tezahüratlarla, sloganlarla kesildi. Lansman toplantısına, eski Bakan Faruk Çelik de katıldı.  Ne de olsa Çelik'in evi sayılır Yıldırım ilçesi. Siyasetteki doğuşu da, Bakan'lığa giden yolu da Yıldırım'dan geçti. Söz hakkı verildiğinde, Çelik'in birlik beraberliğe vurgu yaptığı konuşması anlamlıydı. Birilerini konuşmayı uygun bulmadığını söyleyerek de, üstü kapalı olarak Mustafa Bozbey'e atıfta bulundu. Toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Alinur Aktaş ise yaptığı uzun konuşmasında,  CHP Büyükşehir adayı Mustafa Bozbey'i hedefine koydu. Aynen şunları söyledi: ''HDP destekli CHP adayı rakibim var biliyorsunuz. 30 yıl öncesinde Nilüfer diye bir ilçe yoktu.  Bütün altyapısını Büyükşehir yaptı. 20 senedir başkansın, 10 tane proje söylesene.  Benim kız 14 yaşında. Doğduğu yıl başlayan Anadolu Arastası projesi, 14 yıldır halen bitirilemedi. Nilvak'a cebinden kaç lira bağış yaptın, onu da söylesin, madem ki aile vakfıymış.  Birileri martın sonu bahar dese de, milletimiz Cumhur ittifakına destek verecektir.'' Başkan Aktaş, Bursa'da tarihe ve talihe imza atmak için çalıştıklarını,  önemli olanın hoş bir seda bırakmak olduğunı, mezarlıkların vazgeçilmezlerle dolu olduğunu ifade etti. İçişleri eski Bakanı Efkan Ala da konuşmasında, Yıldırımlılardan daha önce verdikleri desteği yine vermelerini istedi.

Oktay Yılmaz'ın proje lansman toplantısı bir açıdan miting havasına dönüştü. Salondaki partililer de ellerindeki bayraklarla konuşmacılara desteklerini gösterdiler. AK Partililer, Yıldırım'da seçim kazanmayı garanti görüyor ve oy oranlarını artırmak istiyorlar. Gelelim başkan adayı Oktay Yılmaz'ın Yıldırım için oluşturduğu projelere... Yıldırım'ı yeniden yeşilin, tarihin ve kültürün başkenti yapacaklarını belirtiyor. İlçeyi burada yaşayacaklarla birlikte yöneteceklerini ifade ediyor. Trafik ve altyapı meselelerini çözeceklerini, yeni yaşam alanları, mesire yerleri ve  parklarıyla Yıldırım'a nefes aldıracaklarını dile getiriyor. Çocuklara, kadınlara, engellilere, gençlere ve tüm kesimlere yönelik projeleri var. Neşeli Yıldırım başlığı altında çocuklar için yapılacak Bilim Oyun Evi oldukça iyi düşünülmüş. Vakıfköy Kent Parkı, Balaban ve Cumalıkızık mesire alanları, Kızık Kültür Yolu, Gökdere Çocuk Köyü,  Anne Çocuk Evi, Hanımeli Çarşısı, katlı otoparklar, Molla Yegan Millet Kıraathanesi, Karaağaç Sosyal Yaşam Merkezi, 75. Yıl Kent Parkı öne çıkan projelerinden.

Görünen tabloda heyecan, istek var...

Projeleri hayata geçirmek kalıyor. Full enerjiyle çalışılıp bunlar pratiğe yansıtılmalı. Yıldırım'ın yapısının yenilenmesi gerekiyor. Birçok ilden daha büyük bir ilçe konumunda olan ve birçok yönden zengin potansiyel barındıran Yıldırım'da, insanlar çok daha iyi koşullarda yaşamayı hak ediyor. Oktay Başkana projeleri hayırlı olsun diyelim.

****

Çekmiyor dikkatimi...

Dünyanın gösterişli halleri,

yapmacık çıkarcı insanları

çekmiyor dikkatimi.

Bana bir parça, yüreği güzel,

samimi insan lazım.

****

Günün Sözü

''Yüksek tepelerde

hem yılana,

hem kuşa rastlanır;

birisi sürünerek,

öteki uçarak yükselmiştir.''

Cenab Şahabettin

 

 

  Bu yazı 5187 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI