Bugun...
SON DAKİKA

Küçük bir tebessüm - 16 Ekim 2018

 Tarih: 15-10-2018 22:05:00
Yakup ÇUKUR

“Selamün aleyküm” bazen bu kelimeyi bir selam der geçeriz yâda günaydın, merhaba… 

Kimi zamanda sıcak bir tokalaşma her biri günün güzel geçmesi için söylenen sözler olsa da, aslında ne yaptığımızı neden selamlaştığımızı bilmeliyiz “SELAMUN ALEYKÜM”  Allah‘ın rahmeti bereketi üzerinize olsun…

Merhaba benden sana zarar gelmez.

Günaydın, bu gününüz aydın olsun diye söylenir, bir başka selamlaşma şeklide kafa selamıdır. Kafanızı hafifçe öne doğru eğeriz değil mi?  Benim için en samimi olanı da ümmetin lideri Hz. Muhammed Mustafa (SAV) efendimiz buyurduğu üzere selamlaşın selam müminlerin bir birine ettikleri en güzel duadır.

 Tekrardan SELAMÜN ALEYKÜM. 

Küçük bir tebessüm yüzümüze bir rahatlatma neşe verecektir en güzel kıyafetlerinizin içinde bir başka güzellik katacaktır gülümsemek yüzünüzün sadakası olduğunu bilmek gerekir bulunduğumuz ortamlara huzur, neşeli bir ortam sağlayacaktır.

İnadına küçük bir tebessüm içimiz yansa da güzel görünmektir tebessüm. 

Bir sadaka bin musibete bedeldir hani ufak yâda büyük kazalarda zarar görmeyenlere sadakası verilmiştir derler ya. Anlaşılan o ki vermeden almak yok.

Bir başka selamlaşma şekilde şu;  enerji yüklü bir arkadaş yâda yönetici hızlı bir şekilde “ kolay gelsin arkadaşlar kazasız bir gün olsun” derse.. Bu durumda ki ortamdaki stres havası bir anda değişecektir.

Özümüzden uzaklaştıkça sıkıntı ve stresli bir yaşam bizimle birlikte edecektir.

Bir sadaka bin musibete bedeldir bir tebessüm yüzünüzün sadakası bir selâm müminlerin en güzel duasıdır inadına bir tebessüm inadına SELAMÜN ALEYKÜM.

 

  Bu yazı 4806 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI