133 milyon lira burada çürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Ak Parti döneminde başlatılıp yapımı hala süren Terminal- Kent Meydanı T2 raylı sistem hattında incelemelerde bulundu.

133 milyon lira burada çürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, yapımı halen süren Terminal-Kent Meydanı T2 raylı sistem hattında CHP’li meclis üyeleriyle birlikte incelemelerde bulundu. Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun da yer aldığı incelemelerde CHP İl Başkanı İsmet Karaca, yol boyunca esnafın da görüşlerini aldı. AS Merkez önünden başladığı inceleme yürüyüşünü tamamlayan heyeti Kent Meydanı’nda Milletvekili Erkan Aydın, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, İl Gençlik ve İl Kadın Kolları üyeleri ile çok sayıda partili alkışlarla karşıladı. CHP  İl Başkanı  Karaca, “Bursa’nın o kadar çok sorunu var ki, herhalde görev süremizde 2 yıl muhtemelen sokakta geçecek. Her gün yeni bir yarım kalmış proje karşımıza çıkıyor. Bunları Bursa kamuoyuyla paylaşacağız. Proje 2015 yılında ihale edildiğinde 133 milyon liraydı. Bu paranın tamamı bitti. İnşaat kısmının yüzde 80’i bitti ancak mekanik kısmına dokunulmadı. Bir 130 milyona daha ihtiyaç var” dedi

‘BURSA PROJE ÇÖPLÜĞÜ’

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise Bursa’nın AK Parti iktidarı döneminde proje çöplüğüne dönüştüğünü söyledi.  CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da Bursa’nın, Bursalıların kaynaklarının, tüyü bitmemiş yetim hakkını bilimden uzak projelerle çarçur edildiğini vurgulayarak, “Umarım bundan sonra da bilim insanlarını, akademik odaları ve muhalefeti de dinlerler, böylelikle bu paralar çöpe gitmez” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?