AK PARTİ BURSA’DA HEDEF 500 BİN ÜYE

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, AK Parti’nin iktidara gelişinin 18. yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 1 milyon üyenin dünyaya duyurulacağını söyledi.

AK PARTİ BURSA’DA HEDEF 500 BİN ÜYE

DUYGU DOĞAN

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Sinan Kahraman, Başkan Yardımcıları Oğuz Babacan ve Emre Şenkoyuncu ile birlikte Kent Gazetesi’ne ziyarette bulundu. İl Başkanı Ayhan Salman gündem hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’de pandemi süreciyle ara verilen ilçe kongrelerine başlandığını ifade eden Başkan Salman, “Geçtiğimiz hafta Yıldırım, Osmangazi ve Orhangazi’deki kongrelerimizi bitirdik. Gayet güzel, katılımı yüksek,  birlik ve beraberlik içerisinde  gerçekleşti. Bu hafta Şırnak’la il kongrelerine başlıyoruz. Haftaya da inşallah Kayseri  ve Malatya kongrelerimize  cumhurbaşkanımız katılacak. Sayın cumhurbaşkanımız büyük  illerin bir çoğundaki kongrelere bizzat katılmak istiyor, katılamadığı  illere de canlı olarak  video konferans ile bağlanacak. Dolayısıyla onun programı çerçevesinde ekim sonu itibariyle yavaş yavaş gerçekleştirilecek. Büyük olasılıkla diğer kongrelerle birlikte bizim de takvimimiz belirlenecek. Cumhurbaşkanımız da muhtemelen gelip katılacak” dedi.

1 MİLYON FİDAN DİKİLECEK

Önümüzdeki süreçte il başkanlığına devam etmesi istenirse devam edeceğini belirten Salman, yeni süreçte belediye başkanlıklarıyla, meclis üyelikleriyle 2023 vizyonuna gidecek kadro şekillenmiş olacağını söyledi. Salman, “İl kongrelerini de yaptıktan sonra 2021’in yaz ayı içerisinde büyük kongre yapılacaktır. Bütün kongre çalışmalarımız bu şekilde sonrasında seçim çalışmaları vesaire başlayacak.  Kongreleri yaparken de Gönül Seferberliği kapsamında çalışmalarımıza başladık. İlçelerimiz 34 aydır bunun için çalışıyorlar. Kongre takvimi ve  pandemi olmasına rağmen Bursa’da 20 bini aşkın yeni üye yaptık. Şu anda Bursa’da 370 bin civarında üyemiz var. Yıl sonuna kadar 400 bin üzerine çıkmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki 2-2 buçuk yıl içerisinde de 500 bin üyeye ulaşma hedefimiz var. Bütün Türkiye’de 1 milyon üye kampanyamız başladı. İnşallah iktidara gelişimizin 18. yılını kutlayacağımız 3 Kasım’da da ülke genelinde tüm üyelerle birlikte bir çalışma yapılacak. 7 bölgeden 7 farklı şehirde, her üye adına bir fidan dikilecek. 1 milyon üyeyi  Türkiye’ye ve dünyaya Cumhurbaşkanımızın katılımı ile duyurmuş olacağız” dedi.

“İRONİ YAPTIK”

Sosyal medyada Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasındaki BUDO tartışması ile ilgili konuşan Başkan Salman, “BUDO ile ilgili Büyükşehir’in yaptığı büyük bir indirim vardı. Toplu ulaşımda bir takım sıkıntılar vardı o anlamda Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bir indirim yapıldı. BUDO, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu. Komik olan ise Mudanya ve Nilüfer Belediye başkanları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etti. CHP İl Başkanı Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti ama asıl  teşekkürü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na etti ve iskeledeki kira fiyatlarına zam  yapılmamasından kaynaklı bir indirim olduğunu, indirimin de aslında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığını söyledi. Biz de ironi yaptık, bunun komikliğini  anlattık.” ifadelerini kullandı.

“SÜRECİ İYİ YÖNETTİK”

İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa’daki pandemi mücadelesine de değindi. Salman,” Bursa pandemi sürecini başından beri iyi yönetiyor.Dünya’da Covid’e yakalanmak isterdin diye sorsalar Türkiye’de demek isterim. Sağlık sistemimizin, altyapımızın çok güçlü olmasından dolayı süreci ülke olarak iyi yönettik. Sağlık çalışanlarımızın da  özverili çalışmaları çok önemli ve değerliydi. Hep soruyorlar “Şehir hastaneleri neden yapılıyor?”, “Bu kadar hastaneye doktora gerek var mı?”, “Özel hastaneler neden bu kadar destekleniyor?”diye. Bence bu çalışmalar Cumhurbaşkanımızın ileri görüşlülüğü ile hayata geçmiş çok önemli ve değerli çalışmalardı. Herhangi bir sorun  aşamadık” dedi.

“SAĞLIK ALTYAPIMIZ GÜÇLÜ”

“Solunum cihazı konusunda dünyada  bir sıkıntı oldu. Ülkemizde mühendislerimiz hemen devreye girdi. Çok kısa bir sürede hem kendine hem de dünyaya solunum cihazı  ihraç eden, dünyanın 200’e yakın ülkesine medikal yardım malzemesi desteği sağlayan bir ülkesi haline geldik” şeklinde konuşan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şu şekilde konuştu:”Dünyanın farklı ülkelerinde  sağlık ve tedavi yöntemleriyle ilgili sıkıntı yaşayan vatandaşlarını uçaklarla tedavi etmek için getiren bir ülkenin vatandaşı olmak  bana onur verdi. Ülkemizde sosyal  devlet ilkesiyle Covid’le alakalı süreçleri hem sosyal hem ekonomik anlamda desteklemelerle oldukça başarılı atlattık. Dünyanın gelişmiş ülkelerine baktığınızda yüzde 30’lar civarında küçülme var. Türkiye nispeten çok daha düşük bir daralma ile  bu süreci tamamladı ki yılsonu hedeflerimizde  de az da olsa bir büyüme hedefleniyor. Globalleşme sürecine hızlıca bir baktığınızda konut fiyatları, insanlar arabalarını satar, evlerini satarlar, ekonomik daralma ciddi sıkıntılar yaşar derken orada yapılan hamlelerle konut fiyatlarında makul fiyatlarla konut satışları arttı. Konut satışlarının artmasıyla beyaz eşya mobilya perde gibi sektörler hareketlenme oldu. Otomotiv fiyatları artıyor. Baktığınızda nispeten dünyanın ilk kez deneyimlediği, daha önce yaşanmamış bir pandemi çok başarılı yönetildi. Bursa’da da sağlık altyapımız güçlü, hastanelerimiz hazır, çalışmalar yapılıyor. Devlet üstüne düşeni yapıyor.. Vatandaşın da  maske, mesafe, hijyen   gibi bireysel tedbirlerle dikkatli olması gerekiyor. Hasta olmamaya çalışacağız, doğru. Hasta olsak da koskoca devletimiz var, tedavi yönünden vatandaşına her türlü desteğini zaten veriyor. Bursa’da da ciddi bir sorun yaşamadık. Pandemilerde asıl problem aynı anda milyonlarca insanın hastalanması, sağlık sisteminin çökmesidir. Avrupa’nın yaşadığı da bu oldu. inşallah aşısı, ilacı da bulunursa önümüzdeki dönemde bu sürecin aşılacağını düşünüyorum . ”

MEMLEKET HASTANESİ RESTORE EDİLECEK

Ayhan Salman, “Ali Osman Sönmez Hastanesi’yle birlikte çok büyük bir hastane yapılıyor. Dolayısıyla maliyet artışı nedeniyle müteahhidin cayma hakkı oluyor. İnşallah önümüzdeki süreçte tekrar ihale edilecek. Mevcut Memleket Hastanesi tekrar güçlendirilecek. Binanın fiziki ve depremsellik anlamına ciddi bir sıkıntısı var. Bu bina restore edilerek sağlık hizmeti vermeye devam edecek” dedi.

“BURSA ÖZEL BİR ŞEHİR”

Bursa çok önemli, özel bir şehir olduğuna vurgu yapan Salman, “Her şeye çok kısa sürede ulaşabileceğiniz, hem Anadolu kasabası gibi hem de bir metropol.15 -20 dakikada dağa denize, göle  ulaşabileceğiniz  muhteşem bir şehir. Bu şehir bizim. Bize emanet edilen bu şehri daha zengin daha yeşil, daha yaşanılası bir şehir haline getireceğiz. Bu sadece siyasilerin, milletvekillerinin belediye başkanlarının görevi değil, şehrin bütün dinamiklerinin, esnaf, işadamı, yaşlısı, genci ile ortak akılla strateji üretilmeli” şeklinde konuştu.

9 BUÇUK MİLYAR TL’LİK YATIRIM

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, hızlı tren ihalesinin geçtiğimiz ay bittiğini söyleyerek “Aslında hızlı tren için farklı bir güzergah belirlenmişti. Bu güzergahta heyelan gibi bir  takım sorunlar yüzünden değiştirildi ve tekrar projelendirildi.  Yeni  istikametle birlikte sanayicimizin yük taşıması açısından destekleyici olacak. Bursa’nın ulaşım ile ilgili ciddi bir sıkıntısı yok aslında. İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu ve Ankara istikametinde duble yollarımız var. Ancak yıllar önce hızlı tren müjdesi verilmiş, Bozüyük-Bilecik’e kadar getirilmiş, Bursa yolu üzerinde biraz eksiklik kalmış. İhale süreci bitti. Hızlı tren 9 buçuk milyar TL’lik yatırımla inşallah 2-3 yıl içerisinde hayata geçecek” ifadelerini kullandı.

“HER ŞEYİ HAK EDİYORLAR”

İl Başkanı Ayhan Salman,”Sağlık çalışanları ile ilgili pandeminin ilk zamanlarda hepimiz çıktık alkışladık. Sonrasında belediyeler ve işadamları barınma ile ilgili bir takım destekler sağladı. Sağlık çalışanlarıyla ilgili şu an ne yapılsa hakları ödenemez. Bununla ilgili iyileştirmeler zaman içerisinde değerlendirilebilir.  Sağlık çalışanları, emniyet mensupları bunları hak ediyor. Daha çok genel düzenlemeler ile netleştirilmesi, bu anlamda değerlendirilmesi lazım. Tabii ki olabilir.  Türkiye genelinde verilmesi gereken bir karar” dedi.

“ÜNVANLAR İŞİN İÇİNE KATILMAMALI”

Salman Türk Tabipleri birliği ile ilgili ise “Meslek odalarının kendi meslekleri ile ilgili konularda değerlendirmeler yapmaları çok doğal. Kendi meslekleri dışındaki işin ideolojik boyutu, siyasi boyutlarına girmelerinin  doğru olduğunu düşünmüyorum. Örneğin dini bir konu ile ilgili, Kur’an-ı Kerim ile ilgili bir Ayet-i Kerime’nin Barolar Birliği’nin eleştirmesini, yorumlamasını, çok doğru olduğunu düşünmüyorum. Bireysel olarak insanlar kendi fikir ve düşüncelerini ifade edebilir. Ancak kurumsal olarak, meslek dışında bu gibi görüşler çok doğru değil. Bunlar eski Türkiye’nin kalıntıları. İdeolojik bakış açılarının kendi mesleki odalarının görüşü gibi gösterilmesi yanlış. On binlerce insanı temsil ediyorlar ve bu meslek grubundaki tüm insanlar aynı fikirde mi?  Onlarla istişare ederek yayınlanan bildiriler hakkında  bu şekilde yorum yapalım mı deniyor, yoksa 3-5 kişi oturup kendi mesleği ile ilgili olmayan konu hakkında  bir yorum yapıyor. Bu yakışmıyor. Kasıtlı ve ideolojik. Vatandaşımız da gereken tepkiyi gösteriyor” değerlendirmesinde bulunarak “En son Anayasa Mahkemesi üyesi birisinin atmış olduğu bir tweet. Bunlar eski Türkiye’nin  jargonu. Atılan o tweete karşılık yüz binlerce vatandaşımız gereken tepkiyi gösterdi, bu çok önemli ve değerli. Bence herkes işini iyi yapacak kendi sorumluluklarını yerine getirecek. Kendisiyle ilgili söylemesi gereken şeyleri bireyselse bireysel ifade etmeli. Kurumsal ünvanlar işin içine katılmamalı. Pandemi, aşılar, mesleklerinde yaşanan objektif yöntemler yollar stratejiler gösterilebilir  neticede sivil toplum örgütüdürler. Herkes uzmanlık alanındaki konularla ilgili konuşmalı. Herkesin bir fikri olabilir ancak ünvanla yapılması doğru değil” şeklinde konuştu.

“SEÇİM YERİNE İŞ YAPMALIYIZ”

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çıkışı ile ilgili ise, “Kılıçdaroğlu’nun bir gazetecinin Maraş sahillerinin açılmasıyla ilgili sorduğu soruyu anlamaması komik geliyor. Böyle bir yapı içerisindeki kişinin cümleleri, konuşmaları bireysel anlamda bir strateji içerisinde yapıldığını düşünmüyorum. Bazen gündem değiştirmek için yapıldığını düşünüyorum, bazen önüne koyulmuş bir şekilde konuştuğunu düşünüyorum. Vatandaşa da seçim olsun mu dediğinizde  vatandaşın da gündeminde de seçim yok. Çünkü 2023’e kadar seçimin olmayacağı bir Türkiye’den bahsediyoruz. Aşağı yukarı son 5 yıl içerisinde 7-8 seçim yaptık dolayısıyla seçimin getirdiği yorgunluk, popülizm  gibi bir çok süreci yaşadık. Seçimlerimizi bitirdik böylece seçimsiz 2023 vizyonuna gidilecek  bir sürece girdik. Burada bizim seçim yerine iş yapmamız lazım biz de onun için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?