Alçıyı kırdı sınava koştu

2 milyon öğrencinin ter döktüğü Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavına Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler’de yaşanan olay damga vurdu. Ayağındaki alçı sebebiyle güvenlik tarafından sınava alınmayan genç kız, alçıyı kırarak sınava girdi.

Alçıyı kırdı sınava koştu

Ezgi ÖZDAŞ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) nin de dün itibarıyla tamamlanmasının ardından 2 milyon 528 bin 110 üniversite adayının da sınav telaşı sona erdi.

İki gün boyunca süren maratonla ilgili sosyal medyada en çok konuşulan konular kapıların kapanış saatinden sonra sınav alanında olan veya eksik belge getirdiği için sınava alınmayan öğrenciler oldu.  Binlerce Bursalı adayın da ter döktüğü sınavda okullar birbirinden farklı hikayelere sahne oldu. Dün 10:15’te yapılan AYT’ye Uludağ Üniversitesi İktisati İdari Bilimler Fakültesi A Blok’ta girmek üzere binanın önüne gelen kız öğrenci güvenlik görevlilerince ayağında alçı olması sebebiyle sınava alınmadı. Önceki gün gerçekleştirilen TYT’ye yine ayağında alçı varken alındığını ifade eden genç kız gözyaşlarına hakim olamadı. Edinilen bilgiye göre sınavdan kısa bir süre önce geçirdiği sakatlık sonucu sol ayağında çatlak bulunan öğrencinin ayağı alçıya alındı. 09:30 sıralarında sınav olacağı binaya giriş yapmak isteyen genç kıza güvenlik görevlileri engel oldu. Annesi ile birlikte güvenlik noktasında gözyaşlarıyla uzaklaşan öğrenciye diğer adayların aileleri destek oldu. Güvenlik görevlileri ile kısa süreli bir tartışma yaşayan genç kızın sınava girebilmesi için çevredekiler seferber oldu. Alçıyı çıkarak genç kızı sınava yetiştiren aileler, güvenlik kontrollerinin sıkılığını eleştirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?