Almanyada Saldırıya Uğrayan Uğurluya, Türk Kadın Derneğinden Destek

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Köln şehrinde tramvayda saldırıya uğrayan Hacer Uğurlu’yu, Türk kadın derneği Forum Internationler Frauen e.V yalnız bırakmadı.

Almanyada Saldırıya Uğrayan Uğurluya, Türk Kadın Derneğinden Destek

Forum Internationler Frauen e.V Başkanı Nilgün Şahin ve yönetim kurulu üyesi Talya Satıcı, Köln’de tramvayda saldırıya uğrayan Hacer Uğurlu’yu ziyaret etti. Türk kökenli kadınlara yönelik şiddet olaylarının son yıllarda büyük artış gösterdiğini ifade eden Şahin, bu tür suçlara karışanlara cezaların daha sert olması gerektiğini belirtti. Şahin, “Biz zaten şiddetin her türlüsüne karşıyız. Lakin bu olayda bir de yabancı düşmanlığı söz konusu. Elli yılı aşkın süredir bu ülkede yaşayan, okuyan ve çalışan bir milletin böyle durumlarla karşı karşıya gelmesi oldukça üzücü. Burada yaşayan Türk işçi ve işverenler ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlamaktadır. Bunun iyi anlaşılması ya da iyi anlatılması gereklidir” ifadelerini kullandı.

“Devletimizin varlığı bize ayrı bir güç katmaktadır”

Bu gibi durumlarda sivil toplum örgütlerine daha çok iş düştüğünü belirten Şahin, “Burada en büyük görev bizim gibi sivil toplum örgütlerine düşmektedir ve bunun için konsolosluklarla daha yakın çalışma içerisinde olmaları zaruridir. Hacer Uğurlu ile yaptığımız görüşmede elde ettiğimiz bilgiye göre, olay Türk basınında yayınlandıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosu Sayın Barış Ceyhun Erciyes olaya müdahil olmuş, gereken hassasiyeti kazanmış ve soruşturma başlatılmıştır. Bu da gösteriyor ki arkamızda devletimizin varlığı bize ayrı bir güç katmaktadır” dedi.

“Saldırganın bir an önce yakalanmasını istiyorum”

Hacer Uğurlu ise, Türk kadın derneğinin kendisine büyük güç kattığını ifade ederek, kadın derneği yöneticilerine teşekkür etti. Uğurlu, ‘‘Başkonsolosluğumuzdan sonra sizin bana sahip çıkmanız beni çok duygulandırdı. Bu zor günlerimde birlik ve beraberliğin var olduğunu görmek beni ayrıca çok mutlu etti. Tek dileğim saldırganın bir an evvel yakalanıp gereken cezayı almasıdır‘‘ diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

DİĞER ÖNE ÇIKAN HABERLER

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?